Balıkesir Merhaba Gazetesi

OBİDEV

OBİDEV
Sevda Kaygısız
Sevda Kaygısız( sevdakaygisiz@gazetemerhaba.com )
494
14 Mayıs 2019 - 9:45

Otistik bireyleri destekleme vakfı , vakıf yararına düzenlenen iftar yemeği , yüce gönüllü bir sürü insan farklılığı kabullenmiş (kim kimden farklı bilinmez de) , iftar bahane edilmiş. Hoşça zaman geçirilmiş.

Bize farklılığın zenginlik ve güzellik olduğunu hatırlatan ortak bir sevgide birleşmemizi sağlayan  OBİDEV  ailesine çok teşekkürler ediyorum.

Vakfın  ilk adımı Fatma Tabanlı hanımefendi ile atılmış. Bu yürekli sevecen insan hepimizin yüreğini açtı otizmin farkına varmamızı ve elele verilince neler başarılabileceğini gösterdi.

Vakıfta emeği geçen çok insan var. Hemen say denildiğinde Selda Mırıkyiğit, Serpil Yıldız geliyor aklıma. Daha sayamadığım ne yüce gönüller var bir bilseniz. Ben bu güzel insanlarla otizmi daha yakından tanıdım . Farklı çocuklarımızı farklarından dolayı yanlış algılamaktan kurtuldum. Kendi adıma şunu diyebilirim belki ben normal değilimdir. Kim bilir çoğunluğuz diye normal olduğumuzu sanıyoruz belki de…

Öyle içten ve sıcaklar ki  ve doğallar hele sahne de onları bir görseniz…

Bu güzel iftarda yüreğimi en çok ısıtan da şuydu katılan herkes uzaktan yakından otizm ile tanışmamış ama otizmin ne olduğu hakkında bilgiliydiler.

Balıkesir’in güzel hayırsever insanları da farklılıklarını böylece ortaya koydular.

Yine de bizlere gönül penceremizi açma şansı veren OBİDEV ve gönüllüsü güzel insanlara minnettarız.

Farklılıklara doğal bir bakış kazanmak dileğiyle sevgi ile kalın .

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.