YaşamGündemİlçe Haberleri

Ocaklar Sahili Yaz İçin Yeniden Doğuyor

Balıkesir’in turizm incisi Ocaklar, yaz mevsimine özel titizlikle yapılan bakım ve temizlik çalışmalarıyla adeta yeniden doğuyor.

Ocaklar Sahili Yaz İçin Yeniden Doğuyor

Erdek, turizm kenti olma özelliğiyle yaz sezonuna hazırlanıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Erdek Belediyesi’nin ortak çalışmalarıyla Ocaklar sahil bandındaki kumsalın temizliği ve bakımı devam ediyor.

Traktörlerle çapalanan ve eleme aracıyla titizlikle elenen kumlar, sahil bölgesini yaz sezonuna hazırlamak için özenle işleniyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, tatilcilerin keyifli ve huzurlu bir deniz tatili geçirebilmeleri için plaj hazırlıklarını sürdürüyor.

Ocaklar Sahili Yaz İçin Yeniden Doğuyor
Erdek/Balıkesir

Doğal ve tarihi güzellikleriyle bilinen Ocaklar kumsalı, her yıl yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Bu yıl da plajlar, özel makinalar aracılığıyla kumların temizliği yapılarak ve denizdeki yosunlar toplanarak hazırlanıyor. Ayrıca, eskiyen soyunma kabinleri, duşlar, şezlonglar ve engelli rampaları yenilenerek tatilcilerin konforu artırılıyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, plajlarda hijyen konusunda da hassasiyet gösteriyor ve dezenfekte işlemlerine özen gösteriyor. Bu bakım ve temizlik çalışmaları, bölge halkı ve ziyaretçiler tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Ocaklar Sahili Yaz İçin Yeniden Doğuyor
Yaz Dönemine Hazırlık

 

Haber: Bülten

Ayvalık Belediyesi Yaz Sezonuna Hazırlanıyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu