Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
18 Mart 2016 - 0:26

Genel

ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen ‘Kur’an’ın Genç Muhafızları’ Hafızlık Yarışması İl Finali Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde gerçekleşti.

Karesi Müftüsü Fahri Sağlık, İl Vaizi Kadir Güler, Din Eğitimi Uzmanı İbrahim Erkekoğlu, Dursunbey AİHL meslek  dersleri öğretmeni Bekir Fent, Bandırma AİHL meslek dersleri öğretmeni Halil Orhan’ın jüri üyeliğini yaptığı ve Bandırma AİHL, Gönen AİHL, İvrindi AİHL, Dursunbey AİHL ve Balıkesir AİHL’den hafız öğrencilerin katıldığı yarışmayı çok sayıda veli ve öğrenci izledi.

Programda İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, konuşmalarında “Cenab-ı Hak hafızlarımızın sayısını artırsın. Bu gök kubbeden ezanı dindirmesin ve bayrağımızı indirmesin. Bu yarışmada hazırlık safhasından bütün basamaklarına kadar ilgili ve yetkili arkadaşlarımızın hepsine İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak teşekkür ederim.” sözlerine yer verdi.

Birinci Hamza Yağız Oldu

Balıkesir AİHL öğrencisi Hamza Yağız birinci olurken, Gönen AİHL öğrencisi Hasan Sayar ikinci ve Dursunbey AİHL öğrencisi Ramazan Aslanbey üçüncü oldu.  Hafızlık Yarışması İl Finali sonucunda dereceye giren öğrenciler, değişik hediyelerle ödüllendirildi. Programın ardından Balıkesir AİHL mezunlarından Hasan Aycın’ ın ‘Çizgilerle 40 Hadis’ sergisi gezildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.