Balıkesir Merhaba Gazetesi

Öğrenciler yazarla röportaj yaptı

Öğrenciler yazarla röportaj yaptı
27 Ekim 2015 - 9:50

Genel

Şule Yüksel Şenler Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, Milli Eğitim Müdürlüğü dergisi için okula adı verilen Yazar Şule Yüksel Şenler ile röportaj yaptı.

Şule Yüksel Şenler Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü dergisinde yayınlanmak üzere okula adı verilen ünlü yazar Şule Yüksel Şenler ile röportaj yaptı.

Röportaj, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Rabiye Kahraman, Şule Yüksel Şenler Kız İmam Hatip Lisesi Müdür Başyardımcısı Melahat Çelebi, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Havva Cengiz ile Şule Yüksel Şenler Kız İmam Hatip Lisesi’nin başarılı öğrencileri; Bengisu Yavuz, Mihriban Şeyda Yılmaz, Meryem Neda Kocabaş ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeli Naile Baydan, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Emine İpek, Türkçe Öğretmeni Hidayet Karaaytu’nun katılımıyla Türkiye’nin çok satan romanlarından biri olan Huzur Sokağı romanının yazarı Şule Yüksel Şenler ile evinde gerçekleştirildi.

1969 YILINDA TEFRİKA EDİLMİŞTİ

Huzur Sokağı romanın ilk çıkışı ile ilgili bilgiler verdi. Yazar Şule Yüksel Şenler, romanın İlk defa 1969 yılında gazetede tefrika edilmeye başlandığını büyük bir ilgi ile karşılandığını, o yıllardan bu güne bir milyondan fazla sattığını ve bu ilgi günümüzde de hiç azalmadığını belirtti. Röportaj sırasında Şenler ile; edebi hayatı, dizi olarak da yayınlanan Huzur Sokağı, konferans günlerini özellikle de Balıkesir ve Bandırma’daki konferansları ve günümüz gençlerinden beklentileri konuşuldu. Şule Yüksel Şenler, özellikle “Huzur Sokağı” romanının “Feyza” karakterinden yola çıkarak bugünkü ve gelecekteki gençlerden umutlu olduğunu dile getirdiğini belirtti.

‘OKULA İSMİM VERİLİNCE ÇOK DUYGULANDIM’

Röportaj sorularını samimi bir dille ve heyecanla cevaplayan Şule Yüksel Şenler, geçtiğimiz yıl eğitim öğretim yılına başlayan Balıkesir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne isminin verilmesinden son derece memnun olduğunu ve çok duygulandığını dile getirdi.

Şenler, öğrencilerden çok çalışmalarını istedi. Gelecekte Türkiye’nin en güzel mevkilerinde yer alan kişiler olmaları duasında bulundu. Yazar, Şenler şu sıralar; sağlık sorunları sebebiyle günün büyük bölümü evinde geçiriyor.

Yazar Şule Yüksel Şenler, röportaja katılan Milli Eğitim yönetici ve öğretmeleri tarafından önümüzdeki günlerde adına taşıyan Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılış törenine da davet edildi. Haber Merkezi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.