EtkinlikGündemİlçe Haberleri

Öğrencilerden Jeosit Alanı İçin Yaratıcı Projeler

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde, UNESCO tarafından tescillenen İda Madra Jeoparkı’ndaki Sındırgı Jeosit Alanı’nı konu alan öğrenci projeleri sergilendi.

Öğrencilerden Jeosit Alanı İçin Yaratıcı Projeler

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde, UNESCO tarafından tescillenen İda Madra Jeoparkı’ndaki Sındırgı Jeosit Alanı’nı konu alan öğrenci projeleri sergilendi.

Ogrencilerden Jeosit Alani Icin Yaratici Projeler 1

Balıkesir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü tarafından düzenlenen “Jeopark Düzenlemesi Mimari Tasarım Proje Sergisi”, Kocahan’ın bahçesinde gerçekleştirildi. Sergide, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Sındırgı Belediyesi’nin destekleriyle hazırlanan 90 öğrencinin katıldığı bitirme projeleri arasından en yüksek notu alan 17 proje sunuldu.

Ogrencilerden Jeosit Alani Icin Yaratici Projeler 2

Proje yürütücüleri arasında yer alan Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türkan Göksal Özbalta, Doç. Dr. Betül Bakır, Öğretim Görevlisi Osman Zeki, Araştırma Görevlisi Ayşegül Ağan, yüksek mimarlar Osman Zeki Şahin ve Sema Yırcalı’nın koordinatörlüğünde hazırlanan projeler, konaklama ve müze konseptlerini içeriyor.

Ogrencilerden Jeosit Alani Icin Yaratici Projeler 3

Yüksek Mimar Sema Yırcalı, proje çalışmasının çok başarılı geçtiğini belirterek, “Hisaralan Kaplıcaları ve doğal sit alanında proje yapmak keyifliydi. Bu projeler, belediyemiz tarafından uygulanabilir ve güzel bir termal otel fikri hayata geçirilebilir. Bizler de destek vermeye hazırız, hep birlikte çalışırız,” dedi.

Ogrencilerden Jeosit Alani Icin Yaratici Projeler 4

Öğretim Görevlisi Osman Zeki, proje çalışmalarının öğrenci ve öğretmen iş birliği ile yapıldığını ve öğrencilerin gelişimine büyük katkı sağladığını ifade etti. Öğrenciler, hazırladıkları projeleri sergide ziyaretçilere tanıtma fırsatı buldu.

2024’te Balıkesir 4’üncü Sırada!

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu