Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÖĞRENCİLER’DEN MİLLİ EĞİTİM’E

ÖĞRENCİLER’DEN MİLLİ EĞİTİM’E
5
16 Mart 2019 - 16:13

Karesi Albay Cafer Tayyar – Nuran Oğuz Anadolu Lisesi öğrencileri, İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette İzmir’de düzenlenecek olan Erasmus Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresinde sunacakları iki bildiri hakkında bilgiler verdiler.

ÖĞRENCİLER SORDU MÜDÜR YANITLADI

Okul Müdürü Ramazan Konakbay, Biyoloji Öğretmeni Sumru Kırpat, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Hasan Salih Gündüz nezaretinde İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’ı ziyaret eden okul öğrencileri Neslihan Sude Bıdak, Nazar Özhan, Zeynep Çay, Reyyan Kabasakal, Ezgi Ergen ve Ceyda Dayıcık; çıkartacak oldukları “ACTNOAL BÜLTEN” adlı okul dergisinde yayımlanmak üzere gerçekleştirdikleri röportajda İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’a günlük hayatından meslek hayatındaki başarılarına, hedeflerine ve Balıkesir’in eğitim düzeyi hakkındaki düşüncelerine kadar sorular yönelttiler. Erasmus Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresinde Biyoloji Öğretmeni Sumru Kırpat nezaretinde iki bildiri sunacak olan Neslihan Sude Bıdak, Nazar Özhan, Zeynep Çay ve Reyyan Kabasakal, sunacakları bildiri hakkında Yılzdız’a bilgi verdiler.

AKADEMİK ARAŞTIRMA KONGRESİ

İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız: “Karesi Albay Cafer Tayyar – Nuran Oğuz Anadolu Lisemizin siz değerli öğrencileriyle bir araya gelmek beni ziyadesiyle mutlu etti. Okulunuzda her biri birbirinden değerli öğretmenleriniz var. Akademik başarının yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde de en önde olmanız en büyük arzum. Öğrencilerimiz Reyyan Kabasakal ve Zeynep Çay’ın Sumru Kırpat danışmanlığında hazırlamış oldukları “Aromatik Bitkilerin Biyobozunur Plastik ve Dezenfeksiyon Sıvısı Yapımında Kullanılabilirliğinin İncelenmesi” adlı projenin TÜBİTAK 50. Liseler Arası Araştırma Projeleri Yarışması Bursa Bölge finalinde ve Erasmus Uluslararası Akademik Araştırmalar Kongresinde okulumuzu ve ilimizi temsil etmesi bizleri gururlandırmaktadır. Bize yaşatmış olduğunuz bu gurur için teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi. Merhaba Haber

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.