Balıkesir Merhaba Gazetesi

Öğrencilere Müjde!  Ücretsiz Tercih Rehberi

Öğrencilere Müjde!  Ücretsiz Tercih Rehberi
28 Temmuz 2022 - 15:58

Öğrencilere Müjde!  Ücretsiz Tercih Rehberi

 

Edremit Belediyesi üniversite tercihinde bulunacak öğrenciler için tercih danışmanlığı hizmeti başlattı. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Her zaman olduğu gibi YKS tercihlerini yaparken de gençlerimizin yanındayız’’dedi.

 

TERCİH KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLİYORLAR

Atatürk Gençlik Merkezi’nde başlayan tercih danışmanlığı ile öğrenciler ve aileleri doğru tercih konusunda uzmanlar tarafından detaylı olarak bilgilendiriliyor. Edremit Belediyesi ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliğinde sunulan ücretsiz tercih danışmanlık hizmeti ile öğrencilerin ilgi alanlarını ve yeteneklerini keşfetme, kendileri için doğru mesleği ve üniversiteyi belirleme konularında yaşanan kafa karışıklığını gideriliyor.

‘’GELECEK İLE İLGİLİ HAYALLERİNİZİ BİRLİKTE ŞEKİLLENDİRECEĞİZ’’

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, ‘’Belediyemiz ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliğinde üniversite adayı gençlerimiz için bu yıl da ücretsiz Tercih Danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Aklınıza takılan tüm soruları İstanbul Aydın Üniversitesi uzman kadrosu sizin için yanıtlayacak, gelecekle ilgili hayallerinizi birlikte şekillendireceğiz” dedi.

5 AĞUSTOS TARİHİNE KADAR ÜCRETSİZ

Öğrenciler 05 Ağustos tarihine kadar Atatürk gençlik Merkezi’nde tercih danışmanlığından ücretsiz olarak yararlanabilecek.  İstanbul Aydın Üniversitesi Psikolojik Danışmanı Merve Yener, tercihlerin öğrencilerin ileride yapacakları meslekleri belirlemeleri anlamında çok önemli olduğunu kaydetti,  “Çocukların, gençlerin önümüzde ki mesleklerini yapmalarında çok önemli bir rol oynuyor. 30-40 yıl bu meslekleri yapacakları içinde tercih danışmanlığının uzman kadrosu ile yapılması çok önemli.” dedi.

Haber: Serap Acar

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.