Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÖĞRETMENİM CANIM BENİM

ÖĞRETMENİM CANIM BENİM
25 Kasım 2014 - 0:01

Genel

Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıtadır.

İşlenen nakışlar ayrı bir sevda anımsatır gençlere. Dokunan kilimlerde alın teri karışır renklere. Kitaplar, inci Tanesi bilgiler savurmaya başlar rüzgâr gibi. Bilgiler bir oraya savrulur bir buraya. O bilgileri hayat yolunda birileri bulur ve kendilerine pusula edinirler. Onlar ki dünyadaki en şerefli, en kutsal mesleği yapanlardır.

NİLÜFER AKSOY: Eğitim hakkını Atatürk’ün bizlere verdiği nimet olarak görüyorum. Öğretmenlerimiz sayesinde bizlerde eğitimlerimizi en iyi şekilde yapıyoruz. Bütün öğretmenlerimi çok seviyorum ve öğretmenler gününü kutluyorum.

EZGİ KAÇA: Bugünü Atatürk’ün bir hediyesi ve en özel gün olarak görüyorum. Öğretmenlerimi ömrüm boyunca unutmayacağım. Tek tek hepsinin ellerini öpüp kutladım. İyi ki varlar.

DENİZ KOÇ: Öğretmenlik en yüce meslektir. En önemlisi de Baş Öğretmen Atatürk olmasıdır. Bütün öğretmenlerimin öğretmenler gününü kutluyorum. Ve senede bir gün değil her an hatırlanmalarını diliyorum.

YAĞIZ YÜKSELİR: Öğretmenlerimiz olmasaydı bizler yetişemezdik. Bizleri bilgiyle sevgiyle eğitiyorlar. Öğretmen Candır, canandır. Hepsini çok seviyorum ve bu güzel günlerini kutluyorum.

ÖZKAN TEKBIYIK: Öğretmenler günü için okulumuzda tören yaptık. Onlar için şiirler şarkılar söyledik. Başta sınıf öğretmenim olmak üzere bütün öğretmenlerimin Öğretmenler Gününü kutluyorum.

FATİH ENES ACET: Bugün hem heyecanlı hemde çok mutluyum. Öğretmenim için çiçek aldım. Hepsini çok seviyorum. Her şeyin en iyisini layıklar. Çünkü bizleri yetiştiriyorlar.

ATATÜRK VE ÖĞRETMENİM

Sevgili öğretmenim

Heyecanla beklerdik seni her sabah

“GÜNAYDIN” derdin, seslerin en güzeliyle,

“BUGÜNKÜ KONUMUZ” diye, başlardın söze

Kara tahta önünde ak bilgilerle

Çırpınırdın, bir şeyler öğretmek için bize

“BAYRAK” derdin öğretmenim

Heyecandan dalgalanırdı sesin BAYRAK gibi

“ATATÜRK” deyince coşardın sen

Yatağına sığmayan IRMAK gibi.

“ATATÜRK” deyince öğretmenim

Nefes almaz seni dinlerdik

Anlatırdın hayatını devrimlerini

Cepheden-cepheye koşardın sen

Daha büyürdün gözümüzde

Sanki ATATÜRK’ü yaşardın sen

Ellerinden öperim öğretmenim

En güzel duygularla en güzel bilgilerle

Yetiştirdin bizi

Şimdi içimizde inanç başımızda BAYRAK

Bu yurt sevincimiz tasamız bizim

ATATÜRK ilkeleri en büyük yasamız bizim

ATATÜRK yolundan dönmeyiz biz

MEŞALEMİZ ATATÜRK sönmeyiz biz…

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.