Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘ÖĞRETMENİM’

‘ÖĞRETMENİM’
25 Kasım 2014 - 0:16

Genel

HUZUR EVİNDEKİ HUZURUN SESİ DİYOR Kİ

‘ÖĞRETMENİM’

Balıkesir Güre Huzurevi dün unutulmaz sahnelere tanıklık etti. Vefa borcunun hat safhada yaşandığı derin duygulara hâkim yaşlılarımız öğretmenlerini unutmadı.

24 Kasım Öğretmenler gününde birçok ilde yapılan kutlamanın yanında özel ve güzelliği şüphesiz büyüklerimizin de anlamlı mesajları vardı. Güre Huzurevinde kalan yaşlılarımızın birbirinden ilginç hikâyelerini okurlarımız için dinledik. İleriki günlerde sizlerle ayrıntılarını paylaşacağımız haberlerden ilkini, öğretmenler günü için listesini hazırlayan 74 yaşındaki Mehmet Hilmi Kalaycıya ayırdık.

BİZ SENİ SATIN ALDIK DEDİLER

İlkokul sonrası iş hayatına atıldım. Almanya’ya gittim 6 ay kaldım. Geri dönme sebebimde aynı şartlarda aynı işi yapıp farklı ücret almamızdı. Bana dediler ki biz seni satın aldık.

Kâğıtlara notlarını almış tek tek telefona uzanan kıymetli eller, ‘öğretmenler günün kutlu olsun’ diyen huzurevi sakini Kalaycı’nın mesajıyla öğretmenlerle buluştu.

Kalaycı ‘6-7 Öğretmen var arayacağım. Liste çıkarıyordum. Bugün öğretmenler günü. Öğretmenler gününü kutlayacağım. Ben ilkokuldan mezun olduktan sonra öğretmenimle karşılaştığım günü hiç unutmam.16 yıl geçti. Öğretmenimle yolda karşılaştım. Saygı duruşuna geçtim. Ceketimi ilikledim. Şimdiki gençlere şaşıyorum. Dalga geçiyorlar. Bizim zamanımızda Öğretmeni gördük mü her şeyi unuturduk.’ dedi. Kalaycı ‘ Gaziantep teki Muzaffer Erkendirici, Fatma Kalaycı, Fatih Sevgili ve Mehmet hocamızın öğretmenler gününü kutluyorum. Öğretmenlere büyük değer veriyorum.’ ifadelerini kullandı.

HUZUR EVİNDEKİ HUZURUN SESİ DİYOR Kİ;

Gençler kendilerine yazık etmesin. Ben çok çektim kahve kültüründen, Sigara, alkol bunlardan uzak dursunlar gençliklerine yazık etmesinler ben çektim onlar çekmesin isterim. Bizim zamanımızda bir radyo vardı çeksin diye tepelere çıkardık bir şey dinleyelim diye. Şimdi bir düğmeyle her şeyi seyrediyorsunuz. Hayat şimdiki gençler için çok güzel. Aşırıya gitmeden kıymet bilmek lazım. Yaşlılıkta insan eskiyi daha çok hatırlıyor. İhtiyarlıkta güzel. Her yaşın kıymetini bilmek lazım.

** Beni en çok eski ahbapları mı görmek mutlu ederdi.**

BİZ SENİ SATIN ALDIK DEDİLER

İlkokul sonrası iş hayatına atıldım. Almanya’ya gittim 6 ay kaldım. Geri dönme sebebimde aynı şartlarda aynı işi yapıp farklı ücret almamızdı. Bana dediler ki biz seni satın aldık. Almanlar 5bin 500 mark alırken bana 3bin 500 verdiler. Pasaportumu aldığım gibi geri döndüm. Memleketimde yedek parça, kamyonculuk yaptım. Gaziantepliyim gezmek için Akçay’a geldim burayı çok sevdim.Bizim için bir yer yapmışlar burada ben memnunum.

ÖZEL HABER:SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.