Balıkesir Merhaba Gazetesi

Öğretmenler günü kutlandı

Öğretmenler günü kutlandı
25 Kasım 2014 - 0:14

Genel

Bütün yurtta olduğu gibi 24 Kasım Öğretmenler Günü Balıkesir’de de  törenlerle kutlandı. İlk tören Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu, çelenkler sunuldu.

Törene Vali Mustafa Yaman, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ve öğretmenler katıldı.

Atatürk Anıtı’nda başlayan törenler, Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam etti. Buradaki törende emekli öğretmenler adına Mehmet Türkoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yaptı. Törende şiirler okundu ve aday öğretmenler, meslek yemini ettiler. 2013-2014 Eğitim Öğretim yılında emekli olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgeleri verildi. Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödüller verildi.

Altıeylül Kadriye Kemal Gürel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin konseriyle devam eden tören, Devrim Erbil Sanat Galerisinde Öğretmenler tarafından hazırlanan resim sergisini gezmeleriyle sona erdi.

ÖDÜL ALAN ÖĞRENCİLER

Salih Tozan Kültür-Sanat Merkezi’ndeki törende Öğretmenler Günü dolayısı ile düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere de ödülleri sunuldu. Ödül alan öğrencilerin isimleri şöyle:

Liseler arası kompozisyon yarışması:

1.Tolga Gitmez (SYAL), 2. Funda Ayas (SYAL), 3. Cansu Demiröven (  Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

Ortaokullar arası şiir yarışması:

1.İdil Mina Yıldırım ( Altıeylül Ortaokulu), 2.İrem Bilgin               ( M. Şeref Eğinlioğlu Ortaokulu), 3.Ebru Hazarlı           (Bakacak şehit Yüksel Bayhan Ortaokulu)

İlkokullar arası resim yarışması:

1.Berksan Çürük          (Edip Gürcün İlkokulu), 2. Ezgi Beren Aşık          (Balıkesir Doğa Koleji), 3. Azra Yeliz Arınç        (Albay Tayyar-Nuran Oğuz İlkokulu)

 

Program, Müzik Öğretmeni Şener Yücedağ yönetiminde  Kadriye-Kemal Gürel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden oluşan koronun verdiği Türk Halk Müziği konseri ile sona erdi.

Haber : Fatma Kara

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.