Balıkesir Merhaba Gazetesi

Öğretmenlerimizin katkısı büyük

Öğretmenlerimizin katkısı büyük
26 Kasım 2014 - 0:18

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Balıkesir’deki öğretmenlere BALKONUK’ta özel bir yemek daveti verdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada ‘Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkmamızda öğretmenlerimizin payı büyük olacaktır. İnşallah 2023 yılında üniversite sayısı 200’ü aşmış, AR-GE Bütçesi dünyadaki en ileri ülkelerin seviyesine ulaşmış bilgi ve teknolojiyi ihraç eden bir Türkiye hayalimiz var. İnanıyoruz ki medeniyet değerlerimizin ışığında; kökü ezelde, dalı ebedde, hem ruh hem madde planında güçlü bir gençlikle geleceğimiz daha da aydınlık olacak. Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasında yer alacaksa, bunda siz değerli öğretmenlerimizin payı büyük olacaktır.’dedi.

SEVCAN ORHAN BEĞENİ İLE DİNLENDİ

Gecede ünlü sanatçı Sevcan Orhan sahne aldı. Türküleriyle öğretmenleri coşturan, sempatikliğiyle gönüllerde taht kuran sanatçı Sevcan Orhan’ın sahneye davet ettiği Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’un Kültür ve Sanat Danışmanı Balıkesirli sanatçı İsmail Özkan da seslendirdiği şarkıyı tüm öğretmenlere hediye etti. Yemeğe Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Bozdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, BASKİ Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akif Okur, eğitim camiasından çok sayıda idareci ve öğretmen katıldı. HABER:KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.