Balıkesir Merhaba Gazetesi

OKUL ARKADAŞLARI ‘ÇOK DEĞİŞMİŞTİ’ DEDİ

OKUL ARKADAŞLARI ‘ÇOK DEĞİŞMİŞTİ’ DEDİ
15 Mart 2016 - 0:29

Genel

OKUL ARKADAŞLARI ‘ÇOK DEĞİŞMİŞTİ’ DEDİ

Balıkesir Üniversitesi’nin ‘uç sol örgütlerin yuvası haline geldiği’ soruları gündemdeyken, Ankara’nın kalbinde bir patlama meydana geldi. Önceki gün 18.45 saatlerinde Ankara Kızılay meydanında gerçekleşen patlamayı meydana getiren terörist S.Ç.D.’ nin ,Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencisi olduğu öğrenildi.

Önceki gün Ankara Kızılay meydanı korkunç bir olaya ev sahipliği yaptı. Vatandaşların iş çıkış saatlerine denk getirilerek, Kızılay meydanında patlayan bomba, dünya ve ülke  gündemine de düştü. Saldırının failinin kimliği belli olurken, teröristin Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencisi olması şaşkınlık yarattı. Rektörlük tarafından açıklama yapılmazken saldırganı tanıyan arkadaşları teröristteki değişimi B.MERHABA’ya anlattı.

Sınıf Arkadaşı :  Derslerinde çok başarılıydı. Yüzdelik dilimde sınıfın en çalışkanlarındandı. İlk yılımızda cıvıl cıvıl bir kızdı. Rengarenk giyinirdi. Saçları beline kadar uzundu. Karslı ve çok kardeşi olan biriydi. Ailevi problemleri olduğunu duymuştum. 2. Sene ise okula gelmemeye başladı. Dersteki başarısı çok düştü. Kimseyle konuşmuyordu. Saçlarını iyice kestirdi. Sıfıra vermişti. Saçının yandığı için kestirmiş olduğunu söylerdi. Ama ruh hali çok değişmişti. Onu erkek arkadaşının etkilediği söyleniyordu. Ev arkadaşlarından ayrılmıştı. Onunla okulda denk geldiğimizde saçlarını neden kestirdiğini sormuştum. Böyle kullanmak daha rahat demişti. O değişimlerden 1-2 hafta sonra okuldan kayboldu. Dağa çıktı filan diye söylemler duyduk. Bu Ankara olayını duyunca hepimiz şok olduk. Masum insanları katletti. İnsafsızmış.

Okul Arkadaşı : Biz aynı yerde staj yapmıştık. Aynı acentada bir iki ay çalıştı. Kalacak yer bulamadığı için çıktı. Farklı bir tipti. Karslıydı. Ailevi problemleri vardı. Stajını da tamamlayamadı. O kadar masum insanı katleden bu kişi insan olamaz. Okulumuzun adını rezil etti. Hakkettiği yeri bulmuş.

Terörist S. Ç. D.’i tanıyanlar böyle konuşurken ilk yıllarda derslerinde başarılı olduğu son dönemde ise başarının hızla düştüğü öğrenildi. Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü konuyla ilgili açıklama yapmazken, öğrenciler saldırıyı kınadı.

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.