GündemTürkiye Gündemi

Okul Müdürünün Köpekleri Öğrenciye Saldırdı!

Başakşehir'de Bir İlkokulda Yaşanan Olayda, Okul Müdürünün Beslediği Kangal Köpekleri 11 Yaşındaki Öğrenciye Saldırdı

Okul Müdürünün Köpekleri Öğrenciye Saldırdı!

Başakşehir’de geçtiğimiz cuma günü bir ilkokulda yaşanan olay, velileri ve öğrencileri dehşete düşürdü. Okul müdürü tarafından beslenen iki kangal köpeği, 11 yaşındaki Çınar H. isimli öğrenciye saldırdı. Çınar H. yaralanırken, olayın ardından velilere çocuğun çitlerden düştüğü söylendi.

Çitlerle Çevrili Alan ve Tedirginlik

Okul müdürü, iki kangal köpeğini sahiplenerek okul bahçesinde çitlerle çevrili özel bir alan oluşturdu. Ancak çocukların oyun oynadığı bahçede bu köpeklerin bulunması, veliler ve öğrenciler arasında tedirginliğe neden oldu. Olay günü, Çınar H.’nin topu köpeklerin bulunduğu alana kaçtı. Çitleri aşarak topunu almak isteyen Çınar, köpeklerin saldırısına uğradı. Öğretmenler ve veliler tarafından kurtarılan Çınar, yaralı halde okul binasına alındı.

Veliye Yanlış Bilgi Verildi

Olayın ardından, iddialara göre Çınar H.’nin velisi Hatem Yardımcı aranarak çocuğunun çitlerden düştüğü söylendi. Okula gelen Hatem Yardımcı, çocuğunun köpekler tarafından saldırıya uğradığını öğrendi. Çınar hastaneye götürülüp tedavi edilirken, aile durumu hem karakola hem de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne şikayet etti.

Okul Müdürünün Köpekleri Öğrenciye Saldırdı!
Köpek Saldırısı

Köpeklerin Alanı Cep Telefonuyla Görüntülendi

Okul bahçesindeki köpeklerin bulunduğu alan cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntülerde, iki kangal köpeğinin öğrencilerin bisiklet park alanı ve bahçenin bir kısmında tellerle çevrili bir alanda beslendiği görüldü. Okul yetkilileri, köpeklerin aşılı olduğunu ve saldırgan olmadıklarını savunarak, öğrencinin köpeklerden korkup kaçarken çitlere takılıp yaralandığını söyledi.

Köpekler Fabrika Bahçesine Taşındı

Olayın ardından, köpekler Pazartesi günü okul bahçesinden alınıp Esenyurt Bölgesi’ndeki bir fabrika bahçesine götürüldü.

Velinin Yaşadığı Şok

Çocuğunun yaşadıklarını anlatan veli Hatem Yardımcı, “Çocuğum 11 yaşında ve bu sene burada 5. sınıfa gitmeye başladı. Olayın yaşandığı gün çocuğumu okula bıraktıktan bir saat sonra çitlerden düştüğünü söylediler. Okula geldiğimde köpeklerin saldırdığını öğrendim. Çocuğum köpeklerden normalde korkmaz ve sever. Ancak bu köpeklerin burada olmaması gerektiği halde müdür bey köpekleri okulda tutmaya kararlıydı. Çocuğum topu almak için çitlerden atlayarak içeri girmiş ve köpekler tarafından kovalanıp yaralanmış. Biz hastaneye gittik ve şikayetçi olduk. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bu konuyla alakalı başka şikayetlerin de olduğunu öğrendik” dedi.

Okul Müdürünün Köpekleri Öğrenciye Saldırdı!
Okul Bahçesinde Dehşet!

Yaşanan bu olay, okul güvenliği ve yönetiminin sorumluluğu konusunda önemli soruları gündeme getirdi. Veliler, çocuklarının güvenliğinden endişe duyarak yetkililerden çözüm bekliyor.

 

 

İHA

Balıkesir’de 100 Öğrenciye Trende Ders

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu