GündemEğitimTürkiye Gündemi

Okul Yöneticileri İl Dışına Direk Atama İstiyor

Okul Yöneticileri İl Dışına Direk Atama İstiyor 2024 yılı yönetici görevlendirmesi ile öğretmenlerin yer değiştirme takvimi açıklandı.

Okul Yöneticileri İl Dışına Direk Atama İstiyor

2024 yılı yönetici görevlendirmesi ile öğretmenlerin yer değiştirme takvimi açıklandı.

 

18 Nisan ve 1Haziran Tarihleri ArsındaSite Smr 1 4

Okul Yöneticileri İl Dışına Direk Atama İstiyor. Açıklanan takvime göre yeniden yönetici görevlendirmeleri 5 Mart-15 Nisan tarihleri arasında yapıldı. İlk defa yönetici görevlendirmeleri ise 18 Nisan-14 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Doğrudan İdareci Olarak Tayin Açılmalı

İl dışından gelecek yöneticiler ise, öğretmen olarak il dışı öğretmen ataması ile geldikleri için kendilerine boş bir yönetici kadrosu kalmayacağı endişesi taşıyorlar. Bu nedenle idareciler, İl dışına yapılan atamalarda doğrudan müdür yada müdür yardımcısı yani idareci olarak tayin açılması isteklerini belirtiyor.

Kadrolar İlk Atamalarda Dolmuş Olacak

Okul yöneticilerinin il dışına öğretmen olarak tayin istemeleri onların hak kaybına neden olabilir. Bu nedenle doğrudan idareci olarak atanabilmelerinin önü açılmalı diyen idareciler, “İl içindeki müdür veya müdür yardımcısı kadroları kurumlarda ilk atamalarda dolmuş olacak. Bu nedenle il dışından gelen yöneticiler boş yönetici kadrosu kalmazsa öğretmen olarak göreve devam etmek zorunda kalıyor. Bu durumda kazanılmış olan hakkın bu şekilde yapılan bir atamayla kaybı söz konusu ”olduğu için bu durumun düzeltilmesini talep ediyorlar.

Semra Aman Akyürek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu