Balıkesir Merhaba Gazetesi

OKULLAR DONATILACAK

OKULLAR DONATILACAK
12 Kasım 2014 - 0:14

Genel

Kırsal kesimdeki öğrencilerin de yararlanacağı, eğitimde ‘fırsat eşitliği’ amaçlı “Önceliğim Okul Öncesi” isimli proje ile; ana sınıfları araç gereçler ve mobilyalarla donatılacak,  planetaryum kurulacak, okul öncesi öğretmenlerine uyum eğitimi, velilere seminerler verilecek.

 Milli Eğitim projesine 254 bin liralık hibe

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Önceliğim Okul  Öncesi” isimli projesi GMKA tarafından hibe desteğine layık bulundu. Projeye MÜSİAD da destek veriyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Güney Marmara Kalkınma Ajansı(GMKA) 2014 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı’na sunduğu “Önceliğim Okul Öncesi Projesi” başarılı bulunarak hibe desteği almaya hak kazandı.

Bütçesi 254 bin 360.14 TL olarak belirlenen projenin 31 bin 552 liralık kısmının Müstakil Sanayici ve İşadamları Darneği(MÜSİAD) tarafından sağlanacağı belirtildi.

Projenin amaçları: TR22 Bölge’si Balıkesir ilinde eğitim kalitesini yükselterek; Kırsal kesimde yaşayan çocuklar başta olmak üzere eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak; Okul öncesi eğitimde eğitimsel ve gelişimsel kaynaklara yatırım yapmak; Okul öncesi eğitimdeki çağ nüfusu çocuklarının bilişsel, sosyal ve psiko-motor becerilerinin gelişmesini sağlamak; Okul öncesi öğretmenlerinin mesleki yeterliliklerini arttırmak olarak belirlendi.

 

PROJE ÇALIŞMASI BAŞLADI

Ana Sınıfların Donatılması: Belirlenen 30 okulda bulunan 28 anasınıfına Laptop ve Projeksiyon Cihazı, Mobilya Donatımı, Eğitim Materyalleri alımı gerçekleştirilecek.

Planetaryum Kurulması: Türkçe olarak “Gezegenevi” ya da “Yıldızevi” olarak adlandırılan planetaryum, Naciye Kabakçı Anaokulu’na kurulaca.

Okul Öncesi Öğretmenleri için uyum eğitimleri düzenlenecek. Velilere seminerler verilecek.

Projenin uygulanmasına hazırlık olarak; Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda 30 ana sınıfının bulunduğu 28 okulun müdürlerine proje hakkında bilgilendirme yapıldı.  HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.