Balıkesir Merhaba Gazetesi

OKULLARDA ‘BOYKOT VAR’

OKULLARDA ‘BOYKOT VAR’
12 Şubat 2015 - 0:12

Genel

Birleşik Haziran Hareketi yarın çocukları okullara göndermeyerek eylem yapacağını açıkladı.
Çocukların körpe beyinlerinin okula hurafeler öğrensin, beyinleri orta çağ tezgahından geçsin diye değil bilimsel düşünmeyi, sorgulamayı, araştırmayı, aydınlanmanın kazanımlarını deneyerek öğrensinler diye gönderildiğini belirten ve Birleşik Haziran Hareketi adına açıklama yapan Cengiz Dikici, AKP iktidarının dini sömürdüğünü belirtti.
“AKP iktidarı; yolsuzlukların üzerini örtmek için, ülkenin akarsularının, ormanlarının, dağının sermayeye peşkeş çekilmesine duyulan öfkeyi hafifletmek için, on binlerce işçinin canının yitirmesinin sorumluluğundan kaçmak için, işlediği savaş suçlarının bir gün karşısına çıkmasından korktuğu için, haklın dini duygularını istismar ediyor.” diyen dikici AKP’nin toplumun tüm gözeneklerini dinle doldurdukça suçlarıyla hesaplaşmaktan kurtulabileceğini düşündüğünü vurguladı.
AKP’nin zorunlu din derslerini anaokullarına indirmeye ve tüm okulları imam hatipleştirmeye çalıştığını söyleyen Dikici, “Zorunlu din derslerine ve okulların imam hatipleşmesine hayır demek için 13 Şubat 2015 Cuma günü çocuklarımızı okullara göndermeyeceğiz” diyerek “İlk, orta ve lise öğretimini kapsayan boykotu halkın bugüne kadar görülmedik biçimde dayanışmasını örgütleyerek başaracağız. Zorunlu din derslerinin kaldırılması, imam hatipleşmenin durdurulması talebini yükselteceğiz. O günleri gericiliğe karşı bir aydınlanma mücadelesi haftasına çevireceğiz” açıklamasını yaptı.GAMZE ATİLA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.