Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ok’un izleri bir bir siliniyor

Ok’un izleri bir bir siliniyor
12 Aralık 2014 - 0:20

Genel

2009-2014 Belediye Başkanlığı döneminde Balıkesir’e Başkanlık eden İsmail Ok’un eserleri teker teker yok edilmeye başlandı.

 AÇILIŞINI BAHÇELİ YAPMIŞTI

30 MART yerel seçimlerine az süre kala açılışı gerçekleştirilen Milli Kuvvetler Caddesi ışıl ışıl görüntüsüyle Balıkesirli vatandaşlardan büyük destek almıştı. Açılışını bizzat Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımıyla cadde Balıkesirlilerin beğenisine sunulmuştu.

BELEDİYE EKİPLERİ KALDIRDI

Milli Kuvvetler Caddesi girişindeki‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazısı sabahın erken saatlerinde Belediye ekiplerince yerinden indirildi. Balıkesir Belediyesi eski Başkanı İsmail Ok, “Yazının kaldırılmış olması şahsım ve Balıkesirli hemşehrilerimi ve yüce Türk Milletini de derinden üzmüş ve yaralamıştır” dedi.

Önce Tren Garı önünde bulunan Zambak Lale figürü yok edildi, şimdi ise Milli Kuvvetler Caddesi’nde bulunan ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ yazısı indirilerek İsmail Ok’un yaptığı çalışmalar bir bir siliniyor.

 MERHABA’ya konu ile ilgili açıklama yapan Ok şöyle konuştu: “Çok kıymetli hemşehrilerim,Aziz vatandaşlarım; NE MUTLU TÜRK’ÜM YAZISI KALDIRILDI !!! Eski hal binasının meydanında bulunan Türk devletlerini temsil eden bayrakların 3 ay önce kaldırılması ile başlayan süreç ne yazık ki devam ettirilmektedir.

Kuva-i Milliye ( Milli Kuvvetler) caddesi girişinde bulunan ” NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE” yazısının da kaldırılmış olması şahsım ile birlikte Balıkesirli hemşehrilerimi ve yüce Türk Milletini de derinden üzmüş ve yaralamıştır.
Ülke genelinde devam eden İHANET sürecinin Balıkesir ayağının da Büyükşehir Belediyesi tarafından devam ettirilmiş olmasına halkımızın gerekli cevabı vereceğinden şüphem yoktur.
NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE”

HABER: LEVENT BAŞSAKA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.