Balıkesir Merhaba Gazetesi

Olağanüstü iki gün yaşandı

Olağanüstü iki gün yaşandı
16 Mart 2015 - 0:00

Genel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Balıkesir ziyareti ile şehirde olağanüstü iki gün yaşandı.

Miting ve il genelindeki bazı yatırımların toplu açılışlarını yapmak için Balıkesir’e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyareti ile şehirde olağanüstü iki gün yaşandı. Önceki gün başlayan hazırlıklar kapsamında sokaklar yıkandı, bordürler boyandı, resmi kurum ve kuruluşların binaları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterleri, Bayraklar ve Atatürk posterleri ile donatıldı, reklam panolarına, bilbordlara Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dev afişleri asıldı.

Şehir merkezinde; şehrin giriş-çıkışlarında, belirli noktalarında yoğun önlemler alınırken; ilçelerden, komşu illerden, Yalova, Kütahya gibi yakın illerden takviye emniyet güçleri getirildi.

Şehrin, ana caddeleri, ana caddelere çıkan ara sokakları, mitingin yapılacağı Kuvayi Milliye Meydanına çıkan cadde ve sokakları araç trafiğine kapatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programı çerçevesinde uğrayacağı Vilayet binasının çatısına özel harekat birliklerinin keskin nişancıları konumlandırıldı.

Ana caddelerde, ara sokaklardaki bütün çöp kutuları, bomba konulma ihtimaline karşı belediye görevlileri tarafından sökülerek götürüldü.CEMİL YURTMAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.