Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÖLMÜŞÜZ AĞLAYANAMIZ YOK

ÖLMÜŞÜZ AĞLAYANAMIZ YOK
07 Nisan 2015 - 0:01

Genel

Balıkesirspor Mersin İdmanyurdu ile oynamış olduğu oyunla seyircisini üzerken, Ligde kalma serüvenini mucizelere bıraktı. Balıkesirspor Teknik Direktörü Kemal Özdeş’in maçtan sonraki yapmış olduğu açıklamada ‘Bir şeyleri değiştirmeye geldim ancak böyle olunca insan üzülüyor’ demesi Balıkesirspor’un gerçekten sihirli bir değneğe ihtiyacı olduğu ortaya çıkmış oldu.

Maçın 75. dakikasında Mersin İdmanyurtlu futbolcusu Nakoulma’nın skoru 3-0’a getirmesiyle birlikte Balıkesirsporlu seyirciler stadyumu terk etmesi ve Balıkesirspor’a karşı tezahüratları güne damgasını vurdu.

 

Balıkesirspor geçmişe özendi. 1975-1976 sezonunda o günkü adıyla Türkiye 1. Ligi olan lige yükselip tüm Balıkesir’e bayram yaşatmıştı. Ne yazık ki bu sevinç 1 yıl sürdü. Aradan geçen 39 yıl içerisinde Amatör Kümeye kadar düşen Balıkesirspor düşenin dostu olmazmış sözünü doğrularcasına ilçe takımlarıyla maçlar yapmış, seyircisini kaybetmiş adı üstünde Amatör oyuncularla o güzelim amblemli formayı taşımaya çalışmıştı.

Balıkesirspor 75-76 sezonunda 1. Lig serüvenine Candemir Berkmen ile başlamış 1. yarı topladığı puanlarla 4.sırada tamamlamış. Balıkesirspor o sezon Galatasaray’ı yenmiş Beşiktaş Fenerbahçe ve Trabzonspor ile berabere kalmıştı.

2. yarı başladığında kötü sonuçlar alıp ligde düşmemek için mücadele etmeye başladı. Ancak yaptığı tüm çırpınışlar sonuç getirmeyince Balıkesirspor 25 puan ile ligi tamamladı ve Ankaragücü ile birlikte 1. lige veda etti.

O dönemde 2 takım düşünüyordu. Balıkesirspor’un 3 puanı daha olsaydı 1. lige veda edecek olan 27 puanlı Beşiktaş olacaktı. Ama ne yazık ki lige veda eden Balıkesirspor oldu. Bugünde aynı şeyleri düşünüyor ve gelecekte aynı şeyleri yazacağımıza inanıyoruz.

Kulüp yetkilileri, teknik adamlar hala umut var sözünü savunsalar da Balıkesirspor Mersin İdmanyurda karşısında sergilediği futbolla ligden düşmeyi kabullenmiş görünümünde idi. Sadece kendi sahamızda kaybettiğimiz maçları berabere tamamlayıp 1’er puan alsaydık bugün puan cetvelinde bizim altımızda en az 5 takım olurdu.

Tüm bu çabaların yanında ihtiyar kaptan Gökhan Ünal 100. golünü kaydedip 100’ler kulübüne girebilmek için Mersin İdmanyurdu maçında gösterdiği çabayı diğer maçlarda da gösterseydi bu takım bugün buralarda olmazdı.

AHMET İMREN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.