Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ömür Dört Mevsim

Ömür Dört Mevsim
Şeyma Yorulmaz( seymayrlmz0665@gmail.com )
30 Kasım 2019 - 7:34

Bana göre yaz mevsimi en sevinçli mevsimdir. Herkes bavul hazırlığı yapmaktadır. İstikamet farklı olsa da, amaç aynıdır: Tatili en güzel şekilde değerlendirmek. Kimisi çocuklarıyla birlikte memlekete gitmek için hazırlanır, kimisi de deniz sezonunu bir an evvel açmak için kıpır kıpırdır.

En hüzünlü mevsim, sonbahardır. Sararıp düşen yapraklar, acelesiz ve sabırlıdırlar.  Aheste aheste süzülürler dallarından. İnsanlar da bu mevsime ayak uydurmakla meşguldürler. Yağan yağmurda yürüyüşler yapmayı severler.

Mevsimlerden en sakini kıştır. Kar taneleri birbirine zarar vermemek için ağır çekimde düşerler sanki. Her biri farklıdır, ancak bir aradayken müthiş manzara oluştururlar. Sesleri o beyaz örtünün içine çektiği düşünülürse, aynı zamanda en sessizidir mevsimlerin.

Bir de ilkbahar var. En heyecanlı mevsimdir kanımca. Zira toprak uyanır, çiçekler açar. Doğa ayların acısını çıkartırcasına, cıvıl cıvıldır. Filizlenen ağaçlar, mis gibi kokan çiçekler en güzel habercisidir baharın.

Ömrünüzü, yaz mevsimi kadar sevinçli, sonbahar gibi sabırlı, kış kadar sakin ve ilkbahar gibi heyecanlı geçirmeniz dileğimle…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.