Balıkesir Merhaba Gazetesi

Önce öğrencilere sonra patronlara

Önce öğrencilere sonra patronlara
10 Kasım 2014 - 0:14

Genel

BAGİAD’ın düzenlediği etkinlik ile Balıkesir’e gelen ‘Liderliğe İnanmak’ isimli kitabın yazarı Mehmet Yıldırım Özel, önce üniversite öğrencilerine daha sonra da BAGİAD üyesi işadamlarına konferans verdi; onlara liderliği anlattı.

Balıkesir Genç İşadamları Derneği (BAGİAD) tarafından düzenlenen etkinlik çerçevesinde Balıkesir’e gelen Management Centre Türkiye Danışmanı ve Koç‘ u, ‘Liderliğe İnanmak’ isimli kitabın yazarı Mehmet Yıldırım Özel, üniversite öğrencilerine verdiği konferansın ardından derneğin üyesi işadamlarına da bir konferans verdi. Geçtiğimiz Perşembe günü  52 Evler Et Lokantası’nda gerçekleştirilen yemekte konuşan Özel, patronlara liderliği anlattı. Balıkesir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi salonunda gerçekleştirilen öğrencilere yönelik konferansa, Balıkesir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi  Dekanı Prof. Dr.  Abdullah Yılmaz, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı  Suat Kara, BAGİAD Başkanı Rahmi Kula ve  yönetim kurulu üyeleri ile yüzlerce öğrenci katıldı. BAGİAD Başkanı Rahmi Kula öğrencilere hitabettiği konuşmasında; “Balıkesir Üniversitesi ile böyle güzel bir etkinliği ilk kez yapıyoruz. Bundan sonra da farklı etkinliklerle bir araya gelmeyi isteriz” diye konuştu.  

İŞADAMLARINA TAVSİYELERDE BULUNDU

Üniversite öğrencilerine liderlik ve lider olma konusunda bilgiler aktaran Mehmet Yıldırım Özel, 52 Evler Et Lokantası’da ise BAGİAD üyelerine bir konferans verdi. Özel liderliğin tanımını yaparken; “Kısacası liderlik: yüzeysel anlamda kendimizi anlayabilmek, kendimizi tanıyabilmek ve kendimizde olan etkileri topluma sunabilecek bir takım değerleri adım adım gerçekleştirebilmek yolculuğudur” dedi.  İnsanların sahip olduğu en büyük değerlerden birinin kendi potansiyeli olduğuna vurgu yapan Özel, “Kendisine doğru sorular soran insanın, kendine yepyeni yollar açma ve böylece kendisini geliştirme şansını yakalayacağına” dikkat çekti. Özel, bir girişim yapmak isteyen kişinin önünde bazı parazitler olduğuna vurgu yaparak, bu parazitleri: “Ben yapsam ne olacak ki, ne faydası olacak ki  dediğimiz iç parazitler. Sen yapsan ne olacak ki ? Yapamazsın , beceremezsin! diyen dış parazitler” diye tanımladı.  Mehmet Özel; işadamlarına  “Sizler işinizin patronu ve birer lidersiniz. Çalışanlarınız ile iyi birer ekip oluşturun. Birlikte hareket edin. Bir Afrika deyişi vardır, Eğer hızlı gitmek istiyorsan yalnız git, uzağa gitmek istiyorsan birlikte. Ekibinizi farklı karakterdeki insanlarla oluşturun, doğru zamanda sizde benzemeyen kişileri yanınıza almanız faydalı olacaktır, fakat size benzeyen ve sizin gibi düşünenlerle çalışmak aynı yolda devam etmenize sebep olacaktır “ tavsiyelerinde bulundu. Mehmet Y. Özel toplantı sonrasında işadamlarının sorularını da yanıtladı. BAGİAD Başkanı, Rahmi Kula, toplantı anısına Özel’e plaket takdim etti. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.