Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÖNCESİ VE SONRASI…

ÖNCESİ VE SONRASI…
08 Aralık 2014 - 0:18

Genel

MEİRELES’TEN EMRULLAH’A ‘ÜZÜLME BU HAVALARDA OLUR”

SIRADIŞI GOL

Fenerbahçe; Balıkesirspor engelini Raul Meireles’in golüyle geçti. Portekizli yıldız; topa öyle bir vurdu ki yağmurlu ve puslu görünen havada sis içinde görünen Bülent’e çarparak geçen ve yükselişiyle hızlanarak kalede topu elinde bekleyen Emrullah’ın adeta dev bir top haline gelen topu ağlarında görmesine neden oldu.
***Balıkesirspor futbolcularını ve Fenerbahçe takım futbolcularını getiren otobüsler taraftarın alkışları ile stadyuma girdiler.

***Maç öncesi Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Danışmanı İsmail özkan’ın hazırladığı ‘BALIKESİR SES VER’adlı marş sahada çalındı.

***Kaleci Emrullah sahaya çıkışında çimlerden kopartarak formasının içine attı.

***Balıkesirspor,Fenerbahçe maçıiçin güvenlik önlemlerinin yoğun olduğu stadyum içi ve çevresinde yaklaşık 2bin’e yakın polis,özel güvenlik çalışanı ve jandarma görevlileri taşkınlıklara izin vermedi.

***Hem Balıkesirspor hemde Fenerbahçeli olan taraftarların Balıkesirsporu sonuna kadar destekliyoruz söylemlerinin yanında taraftarlar Fenerbahçeli futbolcularla fotoğraf çektirmek için kıyasıya yarıştı.

***Balıkesirspor atkılarını takanve üzerlerine Fenerbahçe forması giyen büyük küçük herkes Balıkesirspor tezahüratında bulunarak takıma destek verdiler.

***Balıkesirsporlu futbolcular, sahaya, “Bütün insanlar özgür ve eşit doğar” yazılı dövizle çıktı.

***Rakibiyle ligde daha önce 1975-1976 sezonunda yaptığı maçlarda deplasmanda 3-0 yenilen ve sahasında golsüz berabere kalan Balıkesirspor’un 38 yıl sonra Fenerbahçe’yi konuk ettiği mücadeleye taraftarlar büyük ilgi gösterdi.

***Maç için 156 basın mensubu akredite oldu.

***Maç öncesinde sahaya ısınmak için çıkan ilk takım Balıkesirspor daha sonra Fenerbahçe takım futbolcuları oldu.Her iki takımın oyuncuları da taraftarlarınca tezahüratlarla desteklendi.

***On koliklerin ‘burası Balıkesir İstanbul değil’söylemine karşılık Fenerbahçe tarftarını destekleyen taraftar grubu’Bursa ‘yanıtını verdi.

***Stadyumda uyulması gereken kurallar hem sözel hemde ekranlardan geçen yazılarla hatırlatıldı.
***Volkan, ilk yarı bitiminde Meireles’in ortasından golü yiyen Emrullah’a “Üzülme. Bu havalarda olur” diyerek sporda kardeşliğin güzel bir örneğine tanıklık ettirdi.

GÖZLEM:SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.