Gündemİlçe Haberleri

Önder Lapanta: “Tüm Engelleri Birlikte Aşabiliriz”

İvrindi Belediye Başkanı Önder Lapanta, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Gazi Mehmet Azman Çavuş Özel Eğitim Meslek Okulu'nu ziyaret etti.

Önder Lapanta: “Tüm Engelleri Birlikte Aşabiliriz”

Onder Lapanta Tum Engelleri Birlikte Asabiliriz 1

“İhtiyacımız olan şey sevgi, dayanışma ve empati!”

Başkan Lapanta, öğretmenler ve öğrenciler tarafından düzenlenen programa katıldı. Programda konuşan Başkan Lapanta, “Tüm engelleri ortadan kaldırmak için ihtiyacımız olan şey sevgi, dayanışma ve empati!” dedi. Engelliler Haftası’nın önemine vurgu yapan Lapanta, farklılıkların kabul edilmesi ve engelli bireylerin ihtiyaçlarına duyarlılık gösterilmesi gerektiğini belirtti. Lapanta, “Farklılıklarımızı kucaklayıp engelli bireylerin ihtiyaçlarına karşı duyarlı olabilirsek, tüm engelleri birlikte aşabiliriz” ifadelerini kullandı.

Onder Lapanta Tum Engelleri Birlikte Asabiliriz 2

Engelli Bireyler İçin Yeni Çalışma

Ziyaret sırasında öğretmenler ve öğrencilerle sohbet eden Başkan Lapanta, okulda yapılan çalışmaları ve öğrencilerin başarılarını takdirle karşıladı. Belediye olarak engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak adına çeşitli projeler yürüttüklerini dile getiren Lapanta, bu tür etkinliklerin toplumsal farkındalığı artırmada büyük rol oynadığını söyledi. Engelli bireylerin eğitimine ve topluma kazandırılmasına yönelik yapılan çalışmaların önemine dikkat çeken Başkan Lapanta, etkinlik sonunda öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek, başarılar diledi.

Onder Lapanta Tum Engelleri Birlikte Asabiliriz 3

Haber: Bülten

Balıkesir Engelleri Yıktı Farklılıkları Kutladı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu