Balıkesir Merhaba Gazetesi

Onların da canı var

Onların da canı var
17 Nisan 2015 - 0:08

Genel

Karesi Albay Tayyar-Nuran Oğuz İlkokulu 2/A sınıfı öğrencileri Değerler Eğitiminde işledikleri Sevgi konusundaki düşüncelerini bizimle paylaştılar. Hayvanlara yeterince sevgi gösterilmediğini düşünen minikler, fikirlerini dile getirdiler.

ERCAN EGE KARACA: Koyunları çok severim ve kedileri çok severim. Hayvanlar bizim için değerlidir ve dostlarımızdır. Onları korumalı ve sevmeliyiz. Karnı aç olan hayvanlara yemek vermeliyiz. Onlara saygı duymalıyız. Onların yuvalarını yakmayalım, yıkmayalım.

RAVZA DUMAN:  En sevdiğim hayvan tavşandır. Hayvanları korumalıyız. Her gün kapımızın önüne süt, su, mama koymalıyız. Hayvanlara zarar vermemeliyiz. Onlarında canı var. Unutmayın bu dünya hayvanlarında.

EMİR EFE ACAR: En çok kuşu severim. Bir de köpekleri severim. Bütün hayvanları severim. Mesela sincap, kaplumbağa ve kuşları seviyorum.

ARDA PİRELİ: En sevdiğim hayvan köpektir. Hayvanlar kardeşimizdir, arkadaşımızdır. Köpek dört ayak üstünde yürür. Isırır harika bir canlıdır. Köpek adı boncuktur. Köpekler kedileri kovalar. Köpeğin özelliğidir. Köpekler genellikle beyaz olur.

TUĞBA ÇOBAN: En çok kedileri severim. Hayvanlar bizim dostumuzdur. Hayvanları sevelim. Hayvanları besleyelim. Hayvanlar doğa demek.

RÜMEYSA YAĞIZ: Hayvanları sevelim. Hayvanları korumalıyız. Hayvanları beslemeliyiz. Hayvanlara saygı göstermeliyiz. Hayvanları herkes sevmeli. Hayvanlar kötü değildir. Hayvanlar her zaman dostumuzdur. Benim en sevdiğim hayvan köpek.

ECE ÜNAL: Bütün hayvanları çok severim. Bazılarına yemek veriyorum su veriyorum. Ama bazılarına veremiyorum. Çünkü onlar vahşi hayvanlar. Onlar bana zarar verebilir.  Beslediğim hayvanlar tavuk, kedi . Onları çok seviyorum.

ŞEVVAL YAŞAR: Ben evimde balık, kedi, tavşan besledim. Bütün hayvanları çok severim. Onlara su veriyorum. Bir gün annemle onlara süt verdik. Dün bir köpek gördüm. Tek bacağı sakattı. Hayvanları koruyalım.

DENİZ EFE DEMİR:  Hayvanlar çok güzeldir. Doğa yararlıdır. Hayvanları sevmeliyiz. Hayvan insan gibidir. Hayvanlar yararlıdır. Hayvanları korumalıyız. Doğa demek insan demek. Hayvan yoksa dünya yoktur. Hayvan kardeş gibidir.

NİSANUR DURAN: Hayvanlardan en sevdiğim köpek, kuş’dur. Hep hayvanların nerede uyuduğunu merak ederim. Hayvanları koruyalım. Yem ve su verelim. Her zaman onları sevelim, koruyamazsak üşüyebilirler.

SEVDENUR GACIR: En sevdiğim hayvan kuştur. Onlara su, yemek veririm. Onları korurum. Arıları, sincapları, karıncayı bile koruyalım. Hayvanları çok severim.

FAİK EYMEN GERBOĞA: Köpek beslemek isterdim. Ama bahçemizde kediler var. Onları da severim. Kışın hep kedilere yem vermek isterim. Ama bizde ihtiyaçlarımızı kışın zor karşılıyoruz. O yüzden kedilere yem veremiyorum.

FURKAN AÇIKEL: Hayvanları çok severim. Çünkü hayvanlar bu dünyadadır. Hayvanları koruyalım. Hayvanlara yemek verelim. hayvanlardan en çok sevdiğim köpek ve kedilerdir. Hayvanlar kardeşimiz gibidir.

EFE KEREM KARADEMİR: Ben hayvanlardan en çok köpeği seviyorum. Köpeğimin adı da boncuk. Boncuk çok akıllıdır. Ne yap dersem onu yapıyor. Birde onun özelliği ayakta durmakta çok iyi. Bir tane daha var. Özelliği kedi kovalamasıdır. Ama benim köpeğime hiç kimse saldıramaz. Bir de o benim en iyi dostumdur.

HAZIRLAYAN: SERMİN ESEN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.