Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÖNLEMLERİ ARTTIRIN TALİMATI

ÖNLEMLERİ ARTTIRIN TALİMATI
23 Nisan 2015 - 0:19

Genel

23 Nisan’ın geleneksel küçük valileri makamına oturdu. Küçük valiler, oldukça heyecanlıydı. Temsili Vali Rana Ece Yılmaz’ ilk talimatını Emniyet Müdürüne verdi. Yılmaz, Emniyet Müdüründen, okul çevrelerinde önlemlerin artırılmasını istedi.

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bir geleneği olan öğrencilerin, temsili olarak kamu yöneticilerinin yerine geçmesi geleneği bu 23 Nisan’da da devam ettirildi.

Altıeylül Ortaokulu 7-B sınıfı öğrencisi Rana Ece Yılmaz ve 7-D sınıfı öğrencisi Osman Karaköse Vali Mustafa Yaman’ın makamına oturdu. Küçük Vali Rana Ece Yılmaz, Milli Emniyet Müdürü Ferudun Boz’u arayarak okul çevreleri ve okul servisleri ile ilgili denetimlerin artırılmasını istedi. Daha sonra Vali Mustafa Yaman’ın makamına Küçük Valilerden Osman Karaköse oturdu. Vali Yaman’ın makamına oturan öğrencilerin heyecanlı olduğu gözlemlendi.

Küçük Vali Rana Ece Yılmaz, 23 Nisan Bayramı’nın 95’incisin kutlandığını belirterek, “Bu ulusal bayramın 95. yıldönümünü kutlamaktan onur duyuyoruz. 23 Nisan kutlu olsun” dedi.

Vali Mustafa Yaman da, Büyük Önder Atatürk’ün olağanüstü şartlarda Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kurduğunu, TBMM’nin kuruluş yıldönümünü de çocuklara bayram olarak armağan ettiğini, 23 Nisan’ı artık dünya çocuklarının da kutladığını belirterek, “Çocuklarımız dünyanın en şanslı çocukları” diye konuştu.

Vali Yaman, “Atatürk’ü, İlk Meclisin üyelerini, Şehit ve Gazilerimizi şükranla anıyoruz” dedi.

Vali Mustafa Yaman, öğrencilere ve Milli Eğitim Müdür Vekili ile Okul Müdürüne hediyeler verdi, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

23 Nisan dolayısı ile Vali Mustafa Yaman’ın makamında gerçekleştirilen törene Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, Altıeylül Ortaokulu Müdürü Orhan Aydın da katıldı

cemil yurtman

 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.