Gündemİlçe Haberleri

Ören Plajı’nda ‘Temizlik’ Tepkisi

Burhaniye ilçesinde yaz sezonunun başlamasına rağmen Ören Plajı'nda temizlik yapılmaması ve gerekli tesislerin kurulmamış olması, vatandaşların tepkisine yol açtı. Özellikle plajda duş ve tuvaletlerin olmaması, denize girmek isteyenlerin şikayetlerini artırdı.

Ören Plajı’nda ‘Temizlik’ Tepkisi

Oren Plajinda Temizlik Tepkisi 1
Ören Plajı’Nda ‘Temizlik’ Tepkisi

Vatandaşlardan Tepki Yağıyor

Havaların ısınmasıyla birlikte Ören Plajı’na akın eden tatilciler, plajın temizlik sorunlarıyla karşılaştı. Kış aylarında Karınca Deresi’nin getirdiği ağaç parçalarının hala plajda durması ve duş ile tuvaletlerin eksikliği, vatandaşların şikayetlerini artırdı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan plajın kısa sürede temizlenmesini talep eden vatandaşlar, yetkililerden acil müdahale bekliyor.

Oren Plajinda Temizlik Tepkisi 2

“İki sefer aradım, dosya açtık dediler”

Bir diğer vatandaş Muhsin Hüseyinoğlu da plajın önceki yıllarda daha iyi durumda olduğunu belirterek, “Şimdi burasının her sene bu mevsime kadar kumu elenirdi. Güzel duş kabini, tuvalet ve soyunma kabinleri koyuluyordu. Bu sene hiçbir şey olmadı. İki sefer aradım, dosya açtık dediler. Henüz ilgilenen olmadı. Haziran ayının ortalarına geldik. Bundan sonra yaz bitiyor zaten. Ne zaman düzelecek, biz de şaşırdık gitti. Yani yeni belediye artık adapte olamadı zannedersek buna” şeklinde konuştu.

Oren Plajinda Temizlik Tepkisi 3

“Plajda paslı demirler bile var”

Hamdi Mengi ise plajda paslı demirlerin bile olduğunu ifade ederek, “Plajda paslı demirler bile var. Bunlar insanların ayağına batsa tetanoz olur. Bir an önce temizlenmeli” dedi.

Haber: İHA

Burhaniye’de 64 Masada Kıyasıya Mücadele Gerçekleşti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu