Köşe Yazıları

Ören Sahilinde 1 ve 4 Temmuz

Ören Sahilinde 1 ve 4 Temmuz

Balıkesir’de özellikle tatil için körfez bölgelerinin yoğun rağbet gördüğünü biliriz. Bu yaz ilginç olan bayramda rutinin dışına çıkıp yoğunlaşan bu kalabalık bu yaz yok. Örneğin  bu hafta sonu Burhaniye Ören bomboştu. Festival hazırlığı yapılan stantlar rüzgar nedeniyle devrilmiş kimisi yırtılmıştı.

Ören sahili boş denecek kadar sayılı insanlarla doluydu. Çay bahçeleri yine öyle. Esnaf keyifsiz ve sadece gündüz değil akşamları da böyle diyerek işlerin eskiye oranla düşük olduğunu söylüyor. Balıkesir’de 4 ilçe toplanarak bu yaz festival yapacak. Bu ilçelerden biride Burhaniye. Burhaniye’de konser alanları kurulu stantlarla festivale hazır.  Havanın rüzgarlı oluşu festivali de etkileyecek gibi görünüyor öyle ki kurulan stantlarda bunu görmek mümkün. Büyükşehir Belediye standı ahşaptan yapıldığı ve güçlü iskeletleri olduğu için Burhaniye Belediyesi standı ile ayrı bir yerde ve sağlam duruyor ancak diğer stantlar için bunu söylemek mümkün gözükmüyor.

Bu yaz festivalde neler olacak. Lavanta festivali ile aromaterapi adıyla her bitkilerin özüyle elde edilen yağlar tanıtılacak. Maskelerle gelen güzelliği de anlatacak stantlarda zeytinyağı ve yöreye has tüm bitki çeşitleri anlatılarak söyleşilere de konu olacak. Birde gençler bu yaz eğlence dolu vakit geçirsin diye konserler yine şarkılı türkülü sahilde söylenecek. Bu hafta sonu durgun olan Ören bakalım festival günü olan 1 ve 4 Temmuz tarihleri arasında nasıl bir seyir izleyecek. İlgi olacak mı? Yine sahiller ve satantlar boş kalacak mı bugün itibariyle bunları görmüş olacağız…

İlgili Makaleler

Kent’te Kayısı Sevdası

Fatma Kara

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu