Balıkesir Merhaba Gazetesi

Organ bağışında Balıkesir öncü

Organ bağışında Balıkesir öncü
05 Haziran 2015 - 0:04

Genel

“Beyin Ölümü Tanısında Ve Donör  Bakımından Yeni Ufuklar” konulu seminerde konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Nil Solma Köse, Balıkesir’in donör bulunmasında öncü olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanlığı ve Türk Yoğun Bakım Derneği  işbirliği ile Türkiye genelinde planlanan “Beyin Ölümü Tanısında Ve Donör  Bakımından Yeni Ufuklar” konulu eğitimlerin ilki Balıkesir’de gerçekleştirildi. Bursa Organ Ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi ve Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği organizasyon 28 mayıs ve 4 haziran 2015 tarihlerinde 2 oturum halinde İl Sağlık müdürlüğü konferans salonunda yapıldı.

Eğitimde konuşan Balıkesir İl Sağlık Müdürü Yardımcısı Dr. Nil Solma Köse; Balıkesir’in beyin ölümü ve donör sayısında Türkiye’de öncü olduğunu, Balıkesir Devlet Hastanesi’nin Türkiye’de ilk sırada, Bandırma Devlet Hastanesi’nin ise ilk onda yer aldığını söyledi. Organ bağışı konusunda ki özverili çalışmalarından dolayı il genelindeki tüm sağlık çalışanlarına teşekkür eden İl Sağlık Müdürü Dr.Nil Solma Köse, İl Sağlık Müdürlüğü’nün her zaman yanlarında olduğunu belirtti.

KATILIMCILARA BELGE VERİLDİ

Eğitimlere Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesinde, devlet hastaneleri ve özel hastanelerde görev yapan Nöroşirurji, Nöroloji , Anesetzi ve Reanimasyon , İlk ve Acil yardım uzman hekimleri , Balıkesir ili Organ ve Doku Nakil Koordinatörü ve yardımcıları ile yoğum bakım sorumlu hemşireli katıldı. Eğitimler Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Türk Yoğun Bakım Derneği 2. Başkanı Prof.Dr. Ferda Kahveci’nin yönetiminde, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim üyeleri Doç.Dr. Nermin Kelebek Girgin, Doç.Dr. Remzi İşçimen ve Bursa Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinasyon Merkezi sorumlu hekimi Dr. Yavuz Selim Çınar tarafından verildi. Eğitim çalışması, katılım ve teşekkür belgelerinin dağıtımıyla son buldu. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.