Balıkesir Merhaba Gazetesi

Orman Yangınına Müdahalede Hava Desteği Arttı

Orman Yangınına Müdahalede Hava Desteği Arttı
23 Ağustos 2021 - 16:43

Orman Yangınına Müdahalede Hava Desteği Arttı

Balıkesir’de Kazdağları’nda yangının devam ettiği bölgeye giden Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, ayrıca yangına havadan müdahale gücünün arttırıldığını söyledi.

Kazdağları’nda yangın bölgesine giden Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ayrıca AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey incelemelerde bulundu. Vali Şıldak, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Edremit’te Kazdağları Milli Parkı içinde bu sabah 9.20 sularında başlayan sarp bir arazide başlayan yangına en hızlı şekilde müdahale gerçekleştirdik. Karadan ve havadan devam ediyor. Ulaşımın zor olduğu böyle bölgelere havadan müdahale çok önemli. 18 dakika içinde ayrıca ilk söndürme faaliyeti gerçekleşti. Orman Bakanlığımız tarafından 8 helikopter 2 uçakla müdahale sürüyor. Karadan da 30 civarı tanker arazöz 140 personelle müdahale devam edyor. Kazdağları en önemli orman alanlarımızdan birisi. Çok sıkı bir koordinasyon ile çalışmamız devam ediyor. Yangın şu an yanan bölgede tek noktada oluştu. Herhangi bir sıkıntı yok, ayrıca vatandaşlarımızın müsterih olmalarını söylemek istiyorum” dedi.

Açıklamasının sonunda telefon ile aldığı bilgiyi gazetecilerle paylaşan Vali Şıldak, “Yoğun bir baskılama ile yangını vadide hapsediyoruz. Şu an 12 helikopter ve ayrıca 3 uçak ile yangına müdahaleyi sürdürüyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.