Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Örnek olacağız’

‘Örnek olacağız’
03 Ocak 2015 - 0:10

Genel

Yaşama geçirildiğinde Türkiye’de örnek gösterilecek projelerin başında yer alan Gönen Kentsel Dönüşüm projesi, Deri Organize Sanayi Bölgesi’nin Karma Sanayi Bölgesi’ne dönüşmesine kilitlendi.

300 dönüme yakın alana inşa edilmesi beklenen Kentsel Dönüşüm Projesi, özel sektör vasıtasıyla yaşama geçirilecek. Dev projenin yatırımcısının hazır olduğunu açıklayan Gönen Başkan Yakar, “Teknoloji ve Sanayi Bakanlığımızın, Deri OSB’yi Karma Sanayi Bölgesi ilan etmesiyle birlikte Kentsel Dönüşüm projesinin yaşama geçmesi için düğmeye basılacak” dedi.
GÜNEY MARMARA’YA HAREKET GELECEK
Gönen’in sosyal ve ekonomik yaşamından, Gönen Çayı ıslahı ve arıtmasıyla çevre sorunlarına da kökten çözüm getirecek olan Kentsel Dönüşüm Projesinin yaşama geçirilmesi için gün sayılıyor. Özel sektör tarafından inşa edilecek olan 1 milyar dolarlık Gönen Kentsel Dönüşüm Projesinin yatırımcısının hazır olduğunu açıklayan Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, “Acele kamulaştırma kararı da Bakanlar Kurulumuzdan çıktı. Gönen’e uygulanacak kentsel dönüşüm, ülkemiz genelinde amacına uygun örnek bir proje.Gönen’i, sağlık ve kongre turizminde Türkiye’nin merkezi yapacağına inandığımız kentsel dönüşüm inşa çalışması; Deri Organize Sanayi Bölgemizin Karmaya Dönüşmesiyle birlikte başlatacağız” dedi.Gönen’de her yönüyle değişim rüzgârı estirecek olan Kentsel dönüşümün, Gönen gibi Güney Marmara Bölgesine de hareketlilik getireceğine inandığını anlatan Başkan Yakar, “Coğrafi konumundan dolayı birçok avantaja sahip olan Gönen, sağlık ve kongre turizminde merkez olacak. Gönen’e gelmek isteyenler, Bandırma üzerinden geleceğinden mutlaka çevre ilçelerimizde olumlu yönde etkilenecek” dedi.
GÖNENİMİZİN DEĞERLERİNİ KORUYACAĞIZ
Deri Organize Sanayi Bölgesinin, Karmaya dönüşmesiyle birlikte deri sanayisinin Organize Sanayi Bölgesine taşınacağının da altını çizen Yakar, “Bakanlığımız, en geç Ocak ayı sonuna kadar Deri OSB’yi Karma ilan edecektir.
Gönen’e bir şeyler katmaya çalışırken, var olan değerlerimizi de korumamız gerekiyor. Deri Sanayisi, sağladığı istihdamla olduğu kadar dünyanın en kaliteli derisinin üretilmesinden dolayı Gönen’in en önemli değerlerinden bir tanesi. Yıkmadan, dökmeden ve kırmadan tabakhane esnafımızı taşıyıp, değerimizi koruyacağız” dedi.
TOPLUMUN HER KESİMİNDEN DESTEK VAR
Kentsel Dönüşüm projesinin, Gönen’de yaşayan 7’den 70’e herkesi ilgilendirdiğini belirten Başkan Yakar, “Gönen’de radikal değişimi beraberinde getirecek olan Kentsel Dönüşüm projesi, toplumun her kesiminin desteğini arkasına almış bir proje. Bu açıdan bakıldığında, projenin ne kadar önemli olduğu ve halkımızı heyecanlandırdığı da görülmekte” diye konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.