Balıkesir Merhaba Gazetesi

ORTA DOĞUDAKİ OYUNLAR

ORTA DOĞUDAKİ OYUNLAR
23 Eylül 2014 - 0:03

Genel

Irak işgalindeki bahane neydi?

Iraktaki kimyasal silahları yok edeceklerdi. Varsa uranyum bulaşıklı füzeleri ortadan kaldıracaklardı. Saddam denilen diktatörü iktidardan indirip, demokrasiyi kurup, özgürlükleri getireceklerdi. Böylece orta doğuda barış ve kardeşlik ortamını kuracaklardı. Dahası da var.  Oralarda bulunan mezhep ve ırk ayrılıklarını bütünleştirip dünya barışını kuracaklardı. Peki, orta doğuda barış odlumu? Yoksa daha fazla kan mı akmaya başladı. Hep beraber gördük ve yaşıyoruz. Bizler tarihin tanıklarıyız.

08

 

Oralarda kitle imha silahları, atom bombası falan çıktımı?

Hayır çıkmadı.

Aksine kan ve gözyaşı son on senedir daha da fazlalaştı. Ölen insan sayısı iki milyona yaklaştı. Harap olan şehirlerde, hala enkaz yığını halinde. Barış yok. Huzur yok. Getireceğiz dedikleri demokrasinin esamisi yok. Ama kan var. Savaş Var. Yokluk sefalet diz boyu. Vatanlarını, akraba ve evlatlarını bırakarak kaçan kaçana.

ABD ve İsrail diyor ki benim dünya üzerinde kurduğum planlarım Orta doğuda tutmuyor. Yeniden plan program yapıp oraları tekrar düzelteyim. Menfaat ve çıkarlarımdaki aksaklıklara yeniden şekil vereyim. Türkiye olarak sende gel bana yardımcı ol diyor. Orta doğudaki bana isyan eden ve çıkarlarıma ters düşen küçük gurupları tekrar güzelce döveyim. Türkiye olarak sende gel oralardaki döveceğim gurupların ellerini tutuver, rahat rahat çırpıştırayım diyor.

Türkiye’den aldığı cevap ise; YEDİRMEZLER. Beni kandıramazsın. Bana oralarda sen görev veremezsin. Ben zaten oralarda varım. Orta doğunun güçlü ülkesi olarak oraların yönetiminde bende söz sahibiyim. Bende bu coğrafyadayım. Benimde bir yol haritam ve ülke siyasetim var. Sen bana emir verme. Sen kendin git oralarda ne halt yiyeceksen ye. Bende o yediğin haltı göreyim ve ona göre hareket edeyim diyor.

Vay efendim sen misin bunu söyleyen. Bütün dünyaya karşı Türkiye’yi terör devleti ilan etmeye kalkıyorlar.

Kalkıyorlar da kimseyi inandıramıyorlar. Çünkü geçmişte söyledikleri yalanların çokluğu denizlerdeki kum sayısını geçti. Kimseyi kandıramıyor ve inandıramıyorlar

Birde içerdeki satılmışlar olmasa.

Dâhildeki cuntacılar, yargı bozuntuları, bürokratik uzantıları, çapulcu davulcuları, gezici palyaçoları olmasa, orta doğunun efendisi olduk gitti.

Bütün dünyada yapayalnız kalan AMERİKA, dâhilde bir hayli arkadaş buluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a diz çöktürmek için dâhilden epeyce çatlak ses bulacak gibi.  Erdoğan’ı daha iyice tanımamış olmalılar ki, zorluyor da zorluyorlar amma, nafile. Erdoğan da pek teslim olacağa benzemiyor. ABD nin Hazırladığı yeni Orta doğu projelerine hükümetten kimse EH demiyor. Aksine İŞİD den Türkiye petrol alıyor yalanlarına sert cevapla karşılık veriliyor. Bu yaptıkları yalanlar, “ADİLİKTİR, ALÇAKLIKTIR, ŞEREFSİZLİKTİR” diye karşılık veriliyor. Daha önceki yıllarda böyle cevaplar verilseydi, savaş hali ilan edilirdi.

Batı ve Amerikan kovboyları, Türkiye’yi eski Türkiye sanıyor

Türkiye eski Türkiye değil. Orta doğuda kıtalar ötesinden müdahale alan eski anlayışlar yok Yani orta doğuda bizde varız ve sömürücüler bizim yol haritamıza uymak mecburiyetinde. Kaynaşmalar muhakkak olacak.

CONİ coniliğini, Kovboy kovboyluğunu, Yahudi Yahudiliğini, gezici geziciliğini, laikler laikliğini, çapulcular çamurculuğunu, çeteler çeteciliğini yapacak.

Bizde işimize bakacağız.

Yeni güçlü TÜRKİYE yolunda hızla ve azimle koşacağız. Hoşça kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.