Balıkesir Merhaba Gazetesi

OSB Eski Yoluna Yeni Asfalt

29 Aralık 2021 - 14:58

OSB Eski Yoluna Yeni Asfalt

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, yeni OSB Yolu’nu trafiğe açmasının ardından; altyapı ve asfaltlama çalışmaları gerçekleştirmek amacıyla Savaştepe Yolu istikametinde bulunan yolu trafiğe kapadı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından yol yeniden vatandaşların hizmetine açılacak.

Organize Sanayi Bölgesi yolunda yaşanan trafik sıkışıklığına son veren 3 bin 100 metre uzunluğunda, 20 metre genişliğinde çift gidiş-gelişli yeni OSB Yolu’nu hizmete alan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, eski yolda çalışmalar başlattı. OSB’ye giden Savaştepe Yolu’nda altyapı ve yol çalışmaları gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, işlemlerin bitmesinin ardından yolu yeniden trafiğe açacak. Yol tekrar açılana kadar sürücüler, Organize Sanayi Bölgesi’ne ulaşmak için Atatürk Şehir Hastanesi yanından geçen yeni yolu kullanacak.

ATIK DEPOLAMA FAALİYETLERİ SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜTÜLÜYOR

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Büyükşehir Belediyesi Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi içerisinde yer alan Enerji Üretim Tesisi’nin kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları başlatıldı. Atık depolama faaliyetlerini çevreye duyarlı ve sağlıklı bir şekilde yürütmek amacıyla gerçekleştirilen işlemlerle tesiste; yıl bazında sair artış gösterecek olan atık miktarına paralel olarak artan sızıntı suyu miktarının, Sızıntı Suyu Arıtma Tesisi çıkışından sonra kanalizasyona bağlantısı yapılacak. Çekilen yeni hat sayesinde; arıtılmış sızıntı suları uygun boyutlardaki borularla kanalizasyon sistemine bağlanacak, oluşabilecek pompa arızaları minimize edilecek ve sızıntı suyu yönetimi kontrole alınmış olacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Enerji Üretim Tesisi’nde üretilen enerjide verim de artırılmış olacak.

DEMİRYOLU ARAÇ KÖPRÜSÜ DE ASFALTLANIYOR

Aynı zamanda bölgede, Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri de hummalı bir çalışma başlattı. Demiryolu Araç Köprüsü’nü daha güvenli ve konforlu hale getirmek amacıyla köprüde asfaltlama çalışmaları yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deprecated: 3.1.0 versionundan beri WP_Query çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/merhaba/public_html/wp-includes/functions.php on line 5495

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.