Balıkesir Merhaba Gazetesi

OSB için ilk adım atıldı

OSB için ilk adım atıldı
19 Mayıs 2015 - 9:45

Genel

Dursunbey Belediyesi tarafından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na, Organiza Sanayi Bölgesi kurulması için proje halinde sunulan arazide bakanlık yetkilileri inceleme yaptı.

Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın önemli projeleri arasında ye r alan Organize Sanayi Bölgesi için ilk adım atıldı. OSB projesi için hazırlanan proje geçtiğimiz aylarda Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanlığına sunulmuştu. Bakanlık tarafından projenin incelenmesinin ardından, geçtiğimiz gün Dursunbey’e Bakanlık tarafından öninceleme heyeti gönderildi. Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanlığı yetkilileri Nimetulah Erbaş ve Hilmi Çetinkaya geçtiğimiz gün OSB’nin kurulması planlanan Akbaşlar bölgesinde incelemelerde bulundu. Bölgenin konumu ve arazinin OSB’ye uyumluluğu hususunda yetkililere bilgi veren Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, bu alanın hem duble yol, hem de duble tren yolu ile yan yana olması sebebi ile lojistik açıdan da çok önemli bir yer olduğunu vurguladı.
ÖNCE HAYALİNİ KURDUK
Başkan Bahçavan OSB’nin kurulması planlanan Akbaşlar bölgesinin 102 hektarlık mera arazisi ve ayrıca genişlemeye müsait 253 hektarda hazine arazisine sahip olduğunu belirtti. Bir işi gerçekleştirmek için önce hayal kurulması gerektiğini ifade eden başkan Bahçavan, kendilernin bu hayali kurduklarını ve bu işin gerçekleşmesi için yoğun çaba harcadıklarını söyledi. Hayallerinin gerçekleştiği takdirde burada kurulacak onlarca fabrikayı gördüğünde Dursunbey’in geleceği için bir şeyler yaptıklarını o zaman anlayacaklarını ifade eden Başkan Bahçavan, Organize Sanayi Bölgesinin kurulması için ellerinden gelen tüm gayreti göstereceklerini ifade etti.
Öninceleme heyetinin yaptığı ilk incelemenin ardından bakanlık tarafından oluşturulacak komisyon Dursunbey’e gelerek çalışma yapacak. Yapılacak çalışmaların ardından yerin uygun olup olmadığı ile ilgili karar beklenecek. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.