Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Osmanlı Medeniyeti’ panelde anlatıldı

‘Osmanlı Medeniyeti’ panelde anlatıldı
15 Aralık 2014 - 0:09

Genel

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi(BAÜ) Kariyer Geliştirme Topluluğu, Genç Memur-Sen İl Temsilciliği, İlim Yayma Cemiyeti ve Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği’nin (BAYŞAD) katkılarıyla hazırlanan “Usta Kalemler Balıkesir’de” programının ilk ayağı olan “ Osmanlı Medeniyeti” adlı panel Karesi AVM’de gerçekleştirildi.

Panelin açılış konuşmasını yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, geleceğe dair sağlam hedefler konulması için geçmişin iyi bilinmesi gerektiğini söyledi. Balıkesir’in Osmanlı medeniyetinin gelişiminde önemli rol oynadığını belirti.

Moderatörlüğünü CNN Türk’te yayınlanan “ Başka Şeyler” programının sunucusu Serdar Tunçer’in yaptığı Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgir ve TV Programcısı Hayati İnanç’ın konuşmacı olarak yer aldığı panele; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, BAÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, daire müdürleri, üniversite öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.