Balıkesir Merhaba Gazetesi

OTELE HAYRAN KALDILAR

OTELE HAYRAN KALDILAR
20 Kasım 2014 - 0:01

Genel

Dernek Başkanları Eman Termal Otele Hayran Kaldı

Sındırgı Belediyesi geçtiğimiz günlerde Manisa Hemşeri Dernekleri Platformu tarafından düzenlenen ‘Hemşeri Dernekleri Festivali’ne katılan dernek başkanlarını Eman Termal Otel’de ağırladı. Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Durak dernek başkanlarıyla bir araya geldi. Muhteşem doğası ve şifalı sularıyla adeta keşfedilmeyi bekleyen saklı cenneti andıran Eman Termal Oetele hayran kalan dernek başkanları Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’a teşekkür etti.

Geziye, Paltforma üye 20 derneğin başkanının yanı sıra Basın İlan Kurumu Manisa Şube Müdürü Kenan Tokgöz, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı İsmail Önay da katıldı. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş da, termal tesisi ziyaret ederek, denek başkanlarıyla bir araya geldi.

Manisa Hemşeri Dernekleri Platformuna güzel bir birliktelik oluşturduğu için teşekkür eden Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, bu ülkenin en çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu söyledi. Böyle güzel bir platformu Sındırgı’da ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Başkan Yavaş, “Farklı kültürlerin ama bir ortak bir ilde toplanıp ta bir iş belirlenmesinden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Beraber olmanızdan dolayı. Çünkü Türkiye’nin en çok ihtiyacı olan hadise birlik ve beraberlik. İnsan bilmediği şeyin düşmanıymış. Tanımayınca insanlar birbirini hakkında zanda bulunur. Bizim dinimiz gereğinde zannın çoğu haramdır bundan kaçının deniyor. Ve bu birliktelik belki çoğu insanın birbirine olan kardeşliğini daha da pekiştirecektir.  İlk bu fikri kim attıysa ve buna ortak olan sizleri tebrik ediyorum. Yıllar boyunca can verenler, bu memleketi kanlarıyla sulayanlardan Allah onlardan razı olsun. Onları Rahmet ve Minnetle yad ediyoruz.

Onların gelecek nesillere iyi anlatılması, iyi aktarılması iyi anlatılması ve bu ülkenin kolay kazanılmadığını ve kolayda terk edilmeyeceğini bilincinin herkeste oluşturulması lazım. Ben Sındırgı’lı olmayı seçmedim, annemi babamı da seçmedim, Türk olmayı da seçmedim kimse Kürt olmayı da seçmedi, , Arap olmayı da seçmedi, ama ben insan olmayı kendim seçtim. Bundan dolayı şu ülkenin asla etnik kökenlerle veya dini anlayışlarla birbirine karşı husumet beslemesi gerektirecek hiçbir hadise yok. Bundan ancak ve ancak netice olarak bizim dışımızdaki insanlar mutlu olurlar. Bundan dolayı şu birlikteliğinizin daim olmasını, büyük olmasını bu memlekete bunun enerji, sinerji ve güç katacağını düşünüyorum. Ben böyle bir toplulukla, böyle bir insanlarla beraber olmaktan dolayı çok mutlu oldum. Hedefimiz Sındırgımıza bir değer katmak. Kendi bulunduğumuz ilçede Allah’ın bize verdiği görev karşılığında bu lütfun gereğini yerine germek bütün amacımız. Hepimize Rabim kolaylıklar versin. Hepimiz inşallah daha iyisini daha güzelini şu memlekete tuğla üzerine tuğla koyanın Allah ondan binlerce razı olsun. Umarım şu birliktelik ülkenin tamamına yayılır.  Ülkenin bütün insanları kardeş olur. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Manisa Balıkesirliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsa Özdemir ise ; “Sındırgıdan bulunmaktan hepimiz çok mutluyuz. Bizi ağırladığı için başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Biz buraya Sındırgıyı tanımaya geldik ama aynı zamanda Manisa’yı da sındırgıya tanıtıyoruz burada olmamız vasıtasıyla. Bize böyle imkan verdiği için dernek başkanlarım adına çok teşekkür ediyorum” dedi. Başkanlar birbirlerine çeşitli hediyeler takdim etti. Daha sonra dernek başkanları doğayla iç içe olan Eman Termal Tesislerini gezdi, bol bol fotoğraf çekti. Şifalı olan termal sulardan da bol bol faydalanmayı ihmal etmediler. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.