Balıkesir Merhaba Gazetesi

Otoparklara tek elden idare

Otoparklara tek elden idare
12 Aralık 2014 - 0:14

Genel

Büyükşehir belediye meclisinin son toplantısında il genelindeki otoparkların tek elden, bir şirket aracılığı ile idaresi kararlaştırıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi, Aralık ayı toplantısını Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan başkanlığında gerçekleştirdi.  Açılış ve yoklamanın ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ndeki son görevlendirmeler hakkında meclisi bilgilendiren Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan, Genel Sekreter Yardımcılığına Hüseyin Deniz, Kent Estetiği Daire Başkanlığına Zerrin Ağyar’ın atandığını açıkladı.

 OTOPARKLAR İÇİN YENİ DURUM

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısında; il genelindeki otoparkların tek elden yönetilmesi için ilk adım atılırken, Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından belirlenen tarifelerin yeniden ele alınması için Tarife Komisyonu’na sevk edildi. Balıkesir il genelindeki otopark ve parkomatların işletmesini Büyükşehir Belediyesi’ne ait Balpark A.Ş firmasına devredilmesi mecliste kabul edildi. Uygulamayla birlikte 20 ilçedeki otopark ve parkomatların Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı profesyonel ekiplerin işleteceği belirtildi.

 YENİDEN BELİRLENECEK

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un talimatıyla Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısının gündemine gelen Ulaşım Daire Başkanlığı tarifeleri yeniden belirlenmesi için Tarife Komisyonuna sevk edildi. Öte yandan Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Dinçer Orkan’ın İl Başkanlığı’na seçilmesinden dolayı Grup Başkanvekilliği görevine Mehmet Birol Şahin seçildi.

 BELEDİYE OTOBÜSLERİ ARTIK DAHA PAHALI

Belediye denetimli halk otobüsleri ise, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararı ile artık daha pahalı. Öğrenci biletleri 1 TL’den 1.10 TL’ye, Tam biletler 1.45 TL’den 1.60 TL’ye çıkartılırken, ikinci binişlerde 1 saate kadar bilet fiyatı üzerinden yüzde 50 indirim yapılıyor, 1 saatten sonraki binişlerde ise tam bilet fiyatı uygulanıyor.

HABER: KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.