Balıkesir Merhaba Gazetesi

OTOPARKLARI BALPARK YÖNETECEK

OTOPARKLARI BALPARK YÖNETECEK
13 Şubat 2015 - 0:09

Genel

Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde uygulamaya koyacağı otopark ve parkomat çalışması ile trafiğin rahatlatılması amaçlanıyor. Dün açılışı yapılan BALPARK personeli ve çalışma sistemi ile fark yaratacak. Özellikle Emniyete uyarı niteliği taşıyan hacizli, kaçak yada suçlu araçların takibini yapabilecek altyapıya sahip Balpark işletmesi, otomatik sistem ile araç sürücülerini yönlendirecek. Fiyatlandırma ana arterlerde yüksek tutulacak.

KAÇAK HACİZLİ YADA SUÇLU ARAÇLARINI BALPARK YAKALAYACAK

Balıkesir Otopark İşletmeleri Tic. Ltd. Şti(BALPARK), Karesi AVM’deki hizmet binasında düzenlenen resmi törenle dün hizmet açılışını gerçekleştirdi. Balpark Genel Müdürü Serkan Çöte’nin sunum yaparak anlattığı çalışmada Çöte, caddelerde lokasyonlara başlanacağını ve ana arterlerde trafiği rahatlatmak, düzenlemek, alınan kayıt dışı ücretlerin kayıt altına alınmasını sağlamak için yürütülecek kapsamlı bir çalışma olduğunu söyledi. Çöte ayrıca kısaca şu bilgilendirmelerde bulundu: Balıkesir’de personel istihdamını da yaratmış olacağız. Kurulu sistemlerimiz tam teknoloji ile donatıldı. Polmet denilen uyum ile çalışabilecek sistemler ve buda Kaçak, hacizli yada suçlu araçların takibini yapabilen bir sistem olduğu için uyarı olarak Emniyete bilgi verebilen bir altyapıya sahip. Elektronik uyarı sistem ile vatandaşlar neresi boş yada dolu görebilecekler. Sürekli araç kullanan kişiler fiyat tarifesi ne? Nerede katlı otopark var görülebilecek. Denetim sistemi olarak gizli ve açık denetimler olacak. Herşey takip altında olacak ve Kaçak işletmeciliğe önlem alınmış olacak.

ŞİKÂYET HATTI OLACAK

Balparkta çalışacak personel beyefendi ve hanımefendi sözcüklerini kullanacak.Düşündüğümüz ve üzerinde çalıştığımız Sosyal Sorumluluk projeleri de var bunlarla ilgili olarak hastaneler için çalışmalar yapıyoruz. Sahil kesimlerinde bisikletlere yönlendirmek istiyoruz. Farklı ücretlendirme ile yapılacak uygulamalarda ana arterlerde (Anafartalar gibi)fiyatlandırma bir barem yüksek tutulacak. Araçlar Katlı otoparklara yönlendirilecek.

UĞUR ‘BİR DÜZEN İSTİYORUZ’

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “ Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak; otoparkların düzenli olması, vatandaşların istediği zaman park edebileceği yer bulması, hayatın kolaylaştırılması için Balıkesir’deki tüm otoparklar BALPARK’ın denetiminde ve kontrolünde olacak. Biz istiyoruz ki; bir yandan toplu taşımayı organize ederken, bir yandan da park alanları oluşturalım. Arzu ediyoruz ki; insanlarımız belli merkezlere toplu taşıma araçlarıyla gitsinler. İnsanlar şehrin merkezinde aracını park edecek yer aramasın. Otoparklarla ilgili de; İstanbul İSPARK’tan gelen Serkan Çöte ve arkadaşları BALPARK’ı kurdu. BALPARK, Balıkesir’deki 20 ilçedeki otoparkları yönetecek. Uygunsuz parklanmalara ihtiyaç kalmadan bu parklar organize edilecek. Balıkesir için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

VALİ YAMAN

Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Daha öncede söyledim 30 Mart 2014 sonrası bu şehrin değişimi için bir milattır diye. Herşey tek elden yürüyecek. Konforlu yaşanabilir bir şehir gelecek diye. Park heryerde bir problem. Gelişmiş ülkelerin park düzenlerine hep gıpta ile bakıyorduk. Balıkesir’de kentli yaşamına park olarakta alışmış olacak. Hayırlı olsun’ dedi. Vali Mustafa Yaman, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, BALPARK Genel Müdürü Serkan Çöte, ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, daire başkanları, bürokratlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen açılışın ardından; Genel Müdür Çöte, kurumun çalışmaları ve planları hakkında bilgi verdi. Açılış sonrası Karesi AVM’de sinevizyon sunumu gerçekleşti. KAMİL AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.