GündemMagazin

Oyuncu Ahmet Uğurlu Hayatını Kaybetti

Türk sinemasının önemli isimlerinden biri olan Ahmet Uğurlu, uzun süredir devam eden kanser tedavisi sonrasında yaşamını yitirdi. Uğurlu'nun ölümü, Türk sinema ve tiyatro dünyasında derin üzüntüye yol açtı. 

Oyuncu Ahmet Uğurlu Hayatını Kaybetti

Oyuncu Ahmet Ugurlu Hayatini Kaybetti 1

Sanatçılardan Ahmet Uğurlu Paylaşımı

Ahmet Uğurlu’nun ölümü, meslektaşları başta olmak üzere birçok ünlü ismi derinden üzdü. Uğurlu’nun vefat haberini duyan ünlü komedyen Cem Yılmaz, sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajında onu “gençlik kahramanımız” olarak nitelendirdi ve başsağlığı dileklerini iletti. Tiyatro ve sinema camiasının sevilen ismi Zafer Algöz ise Uğurlu için “hepimizin ilham kaynağı” ifadelerini kullandı ve büyük bir kayıp olduğunu belirtti.

Oyuncu Ahmet Ugurlu Hayatini Kaybetti 2

Yarın Toprağa Verilecek

Ahmet Uğurlu’nun cenazesi yarın öğlen namazını müteakip Şakirin Camii’nden kaldırılacak. Uğurlu’nun vefatı, Türk sineması için büyük bir kayıp olarak değerlendirilirken, sevenleri ve meslektaşları onu her zaman saygıyla anacaklarını belirtti.

780 Yatay 440 Dikey 5

Ahmet Uğurlu Kimdir?

Ahmet Uğurlu, 2 Ağustos 1952’de Konya’da dünyaya geldi. Eğitimine Bursa’da başlayan Uğurlu, daha sonra Gazi Üniversitesi Resim Bölümü’nde öğrenim gördü. Tiyatroculuğa olan ilgisiyle Bursa Devlet Tiyatrosu’nda sahne almaya başlayan Uğurlu, kısa sürede yeteneğiyle dikkat çekti.

Ankara Hacettepe Devlet Konservatuvarı’nda aldığı eğitimle birlikte oyunculuk kariyerine profesyonel anlamda yön veren Ahmet Uğurlu, uzun yıllar boyunca Türkiye’nin önde gelen tiyatro topluluklarında önemli roller üstlendi. Sinema dünyasına da adım atan usta oyuncu, Atıf Yılmaz’ın yönettiği “Mine” filmiyle beyaz perdede izleyiciyle buluştu ve bu filmle birlikte birçok ödül kazandı.

Haber: Bülten

Genç Oyuncu Hayatını Kaybetti

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu