Balıkesir Merhaba Gazetesi

Özdemir cüppe giydi

Özdemir cüppe giydi
02 Aralık 2014 - 0:04

Genel

Özdemir cüppe giydi
Balıkesir Üniversitesinde (BAÜ) yeni Rektör Prof. Dr. Kerim Özdemir, törenle Prof. Dr. Mahir Alkan’dan devraldığı görevine başladı.

Üniversitenin senato toplantısında gerçekleştirilen törende Alkan, Prof. Dr. Özdemir’e cübbesini giydirerek, başarı diledi. Göreve veda eden Alkan, “Rektörlük görevimi, alnımız ak, başımız dik olarak devrediyorum. Yeni arkadaşlarımızın üniversitemizi daha ileriye taşıyacaklarına inanıyorum” dedi.

Bozdemir ise BAÜ’nün, 40 bin öğrenci ve 2 bin çalışanı ile büyük üniversiteler arasında yer aldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Balıkesir ile üniversitemizin potansiyelini birleştireceğiz. Yüklendiğimiz sorumluluğun bilincindeyiz bunu başarabilecek genç dinamik ekibe sahibiz. 2023 vizyonuna hizmet edecek şekilde üzerimize düşeni yapacağız. Üniversitedeki sorunları 3 başlıkta topluyoruz. Bunlardan birincisi kurumsallaşma, ikincisi uluslararası başarı diğeri de sosyalleşme. Sağlam karakter, liyakat, ehliyet, çalışkanlık, adalet, açıklık, sorumluluk ve hesap verilebilirlik bizim değerlerimiz olacak. Akademik hak ve özgürlüklere saygılı davranacağız, ekip çalışmasını önemseyeceğiz.” (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.