Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÖZEL 52 EVLER’DEN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

ÖZEL 52 EVLER’DEN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
09 Kasım 2015 - 8:52

Genel

“BİR HAYATDA SEN KURTAR “

Özel 52 Evler İlkokulu öğretmenleri ve veliler “Bir Hayat da Sen Kurtar” projesi kapsamında Kızlay’a kan bağışında bulundu.

Özel 52 Evler İlkokulu, Kızılay ile ortaklaşa yürüttüğü “Bir Hayat da Sen Kurtar” sosyal sorumluluk projesi kapsamında okul personeli ve velilerle birlikte gönüllü Kızılay kan bağışçısı oldu. Yoğun bir katılımın olduğu programda okul öğrencilerine kan bağışının önemi hakkında konferans verildi.

Program ile ilgili Merhaba’ya konuşan Özel 52 Evler İlkokulu Müdürü Serdar Özen öğrencilerin yapılan programla birlikte yardımlaşmayı yaşayarak öğrendiklerini ifade etti. Müdür Özen “Özel 52 Evler İlkokulu olarak öğretmen ve personelimizle birlikte böyle bir kampanya düzenleyelim istedik. Sonrasında velilerimizin de kan bağışında bulunmak isteyeceklerini düşünerek kampanyamıza velilerimizi de dâhil ettik. Projemizin adı “Bir Hayat da Sen Kurtar”. Yoğun bir katılımla programımızı gerçekleştirdik. İnsanlarımız “keşke fırsatımız olsa da kan versek” diyorlardı, 2 sene öncesinde kan vermiş veya ilk defa kan verecek olanlarda bu kampanya ile kan bağışında bulundular. Bir sosyal sorumluluk kapsamında bunu başarabilmek istedik.

Bir gün hepimize kan lazım olabilir, ihtiyaç sahiplerine Kızılay bunları ulaştırıyor. Bu konuyla ilgili okulumuz öğrencilerine de kan bağışıyla ilgili bir konferans düzenledik, onlara bu konferansın ardından kendi ailelerini kan bağışçısı olmaları için okulumuza davet ettiler. 3 yıllık bir okuluz, sosyal sorumluluk projelerine önem veriyoruz, yaptığımız sosyal sorumluluk projelerimizle çocuklarımızın yaşayarak bir şeyleri öğrenebilmelerini istiyoruz” dedi. Samet Aydın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.