Balıkesir Merhaba Gazetesi

ÖZEL İDARE SATILIYOR

ÖZEL İDARE SATILIYOR
05 Mayıs 2015 - 1:29

Genel

Balıkesir’de yıllara meydan okuyan Özel İdare çarşı ve İşhanı Büyükşehir’e devredilmesinin ardından ihaleye çıkartılarak satılıyor.
İhtar gönderilen işyerleri, dernek ve vakıflar şaşkın. Bir ay içinde Özel İdareyi boşaltın denilen ve tek taraflı fesh edilen sözleşme ile Özel İdare İşhanı ve Çarşısının satışı gerçekleşecek.
Mülkiyeti Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ait 1’nci Özel İdare çarşı ve İşhanı’nın da bulunan yaklaşık 90 esnaf, tahliye kararı sonrasında şok yaşadı. Satış ihalesinin Mayısın 20’sinde yapılacağı belirtilen tahliye kararlı yazıda, tek taraflı fesih edilen sözleşme sonrasında, bir ay içinde Özel İdarenin boşaltılması isteniyor. İçerisinde işyerleri, vakıflar, çeşitli dernekler ve muhasebecilerin de olduğu binada bulunan kiracılar şaşkın. Kirayı 3 aylık peşin ödedik diyenlerden tutun bir ayda nereden yer tutacağız diyen ve çaresiz kalan işyerleri ‘kısa sürede yer bulamazsak çadır kurar içinde dururuz’ diyor. Büyükşehir Belediye encümeninin Nisan’ın 22’sinde aldığı karar sonrası fesih edilen sözleşme ile işyerlerinin bir ay içinde Özel İdare binasındaki yerlerini boşaltması isteniyor. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.