Balıkesir Merhaba Gazetesi

Özel öğrencilere özel hizmet

Özel öğrencilere özel hizmet
13 Kasım 2014 - 0:18

Genel

Ağır ve orta düzeyde zihinsel engelli çocuklarla bir araya gelen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Toplum varsa hizmet de olmalı, öğrencilerimizin hayatını hep beraber kolaylaştıracağız” dedi.

Karesi İl Özel İdare Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu’nda incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve ekibine 64 öğrencinin eğitim gördüğü sınıfları gezdiren Müdür Muhsin Gürsu tarafından bilgi verildi. İlçedeki okulları ziyaret ederek tespitleri belirlemeyi hedefliyen Başkan Yılmaz, mutfak, revir, duyu odası, el sanatları, yeme içme, matbaa atölyelerini gezerken grafik tasarım programlarını kullanabilen bir öğrenci ‘Hoşgeldiniz’ kartı hazırlayarak kendisine sürpriz yaptı.

İnceleme sırasında okulun bodrumunu su bastığını öğrenen Yılmaz, sorunların giderilmesi için talimat verirken, okulun daha temiz ve huzurlu bir ortama dönüştürülmesi için gereken herşeyin yapılacağını söyledi. Öğrencilerin marul yetiştirdiği serayı da inceleyen Yılmaz “Toplum varsa hizmet de olmalı, öğrencilerimizin hayatını hep beraber kolaylaştıracağız” dedi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.