EğitimGündemTürkiye Gündemi

Özel Sektör Öğretmenlerinin Ücretleri İçin Bakanlıktan Çözüm Adımı

Milli Eğitim Bakanı Tekin, özel sektörde çalışan öğretmenlerin ücretlerinin iyileştirilmesi konusunda yoğun görüşmeler yaptıklarını ve bu sorunların çözümü için çalıştıklarını açıkladı

Özel Sektör Öğretmenlerinin Ücretleri İçin Bakanlıktan Çözüm Adımı

Milli Eğitim Bakanı Tekin, özel sektörde çalışan öğretmenlerin ücretlerinin iyileştirilmesi konusunda yoğun görüşmeler yaptıklarını ve bu sorunların çözümü için çalıştıklarını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, özel sektörde çalışan öğretmenlerin ücretlerinin iyileştirilmesine yönelik taleplerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tekin, “Biz arkadaşlarımızın problemlerini çözmek için her iki tarafla da oturup gerekli müzakereleri yapıyoruz. Sorunları da çözeceğiz,” dedi.

Milli Egitim Bakani Tekin Hicbir Ogretmeniz Magdur Olmayacak

AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tekin, eğitim sektöründe faaliyet gösteren sendikalarla gece yarısına kadar süren verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini belirtti. Toplantının ardından bakan yardımcıları ve genel müdürlerle birlikte özel sektör öğretmenleriyle görüştüklerini ifade etti.

Görüşmeler Yoğun Bir Şekilde Devam Ediyor

Bakan Tekin, “Bunu ‘kısa bir görüşme’ diye geçiştirmesinler. Bakanlıktaki tüm birim amirlerimiz oradaydı. Tablo böyleyken ‘kısa, ayaküstü bir görüşme’ olarak lanse edilmesin lütfen. Arkadaşlarla daha önce de ben bir kez görüşmüştüm. Toplamda 8-10 defa görüştük onlarla. Kamuoyuna bunu ‘görüşmüyorlar’ diye lanse etmelerinden gerçekten rahatsızım. Daha ne kadar görüşeceğiz? Görüşüyoruz, sohbet ediyoruz, problemlerinin çözümü için adım attığımızı, çaba sarf ettiğimizi kendileriyle paylaşıyoruz,” diye konuştu.

Bakan Tekinden Ogretmen Atamalari Hakkinda Aciklama 1 1

Tekin, 24 Haziran Pazartesi gecesi saat 24.00’te biten bir toplantının ardından özel sektör öğretmenleriyle görüştüklerini belirterek, “Sanki onları bekletmişiz gibi bir algı da veriyorlar. Bu da yanlış. Bizim zaten devam eden bir toplantımız vardı. Kendileri randevusuz geldiler, toplantımız bittikten sonra kendileriyle görüştük. Bunun bu şekilde manipüle edilmesi ve şov malzemesi haline dönüştürmelerinden de rahatsızım. Gerek yok buna, biz problemleri zaten takip ediyoruz,” dedi.

Taban Maaş Konusunda Adımlar Atılıyor

“Taban maaş konusunda bir gelişme oldu mu?” sorusuna yanıt veren Bakan Tekin, “Biz kendileriyle görüşüyoruz. Bunu onların yaptığı gibi sosyal medya üzerinden tartışmaya gerek yok. Biz arkadaşlarımızın problemlerini çözmek için her iki tarafla da oturup gerekli müzakereleri yapıyoruz. Sorunları da çözeceğiz,” şeklinde konuştu.

Meb

Tekin, taban maaş konusunun Öğretmenlik Meslek Kanunu’na eklenmesine ilişkin soruya da, “Bu iş kanunla çözülecek bir konu değil. Biz bu konuyu çözmek için gerekli adımları atıyoruz. Bunu bu şekilde şov malzemesi haline dönüştürmeye gerek yok. İyi niyetle problemlerini çözmek için çaba sarf ediyoruz,” yanıtını verdi.

Bandırma’da Okuyan Öğrencilere Müjde

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu