İlçe HaberleriSiyaset

Özür Özel: ‘Balıkesir’de geri aldık’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı'nı kazanan Burcu Köksal'ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Balıkesir'inde yer aldığı bazı iller hakkında açıklama yaptı. Özel, "Atama hataları oldu Balıkesir'de geri aldım" dedi.

Özür Özel: ‘Balıkesir’de geri aldık’

Ozur Ozel Balikesirde Geri Aldik 1

“Çok önemli bir sınavdayız”

Özel, konuşmasında 31 Mart yerel seçimlerinde birçok kentte ve ilçede belediye başkanlığını kazandıklarını ve bu başarının önemine değindi. “Çok önemli bir sınavdayız, bütün gözler üzerimizde dikkatle bizi izliyorlar, o yüzden okyanusları geçip derelerde boğulmayacağız.” diyen Özel, başladıkları gibi devam edeceklerini vurguladı. Ayrıca, Burcu Köksal’ın “Afyon’da artık eş, dost, akrabayı belediyeye doldurma dönemi yok” yaklaşımını desteklediklerini belirtti.

“Hata Yapma Lüksümüz Yok”

Partililerin belediyelerden olabilecek beklentilerine değinen Özel, önemli bir konuya dikkat çekerek şunları söyledi:

“Belediyeler, ‘çocuklarım, torunlarım uzun yıllardır emeğimiz var partide hemen işe girmeli’ diye bakacağımız yerler değildir. Biz bu belediyeleri çocuğa, toruna, eşe ve dosta iş sağlamak ya da ihale verip rant aktarmak için değil, biz bu belediyeleri o çocukların geleceğini kurtarmak için kazandık. Şöyle düşünmeyin ‘50 yıldır bu partide koşturuyorum belediyeyi kazandık artık bizim rahat etme zamanımız’; biz bu ülkenin geleceğini kurtarmak için kişisel beklentilerin ve taleplerin çok dışında bir yaklaşımda bulunmamız lazım. Açık söylüyorum ufak tefek atama hataları oluyor, hepsini tek tek geri aldırıyorum. En iyi o işi yapacağını düşündüğü kişiyi çok yakın bir partilinin yakını oluyor Bursa’da geri aldırdım, Balıkesir’de geri aldırdım ve Adana’da geri aldırdım. Burada aslında çok hak ettiği halde bir arkadaşımız görevlendirilmiş, yıllardır hukuk mücadelesi veren ve başkalarının 500 bin TL’ye yaptığı işi 3 kişi 100 bin liraya yapacaklarmış ama eşi partide görevli diye onu da geri aldırdım. Hata yapma lüksümüz yok.”

“Atatürk’ün partisinin iktidar olma sırası geldi”

Biz tertemiz bir partiyiz diyen Özel, “Onlar gri bir kağıt gibi iz göstermiyor biz tertemiz bir partiyiz bembeyaz bir kağıt gibiyiz üzerine kurşun kalemin dokundursak kir gösteriyor, dikkat edeceğiz, doğru davranacağız ve örnek olacağız. Biz başaracağız. Ben bu iradeyi göstermezsem, başkanlarım bu iradeyi göstermez ise siz bu anlayışı göstermezseniz ‘efendim AK Parti’nin il başkanı avukattı önceki dönem belediyenin bütün işlerini yapıyordu şimdi sıra Bizim için de yok öyle bir şey. Bizim belediye kaynaklarını partililere aktarma sıramız gelmedi Atatürk’ün partisinin iktidar olma sırası geldi” diye konuştu.

Haber: Bülten

Sındırgı Belediye Başkanı Komisyonda Yer Alacak 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu