Balıkesir Merhaba Gazetesi

PALADAN ‘BİZ KARDEŞİZ’ MESAJI

PALADAN ‘BİZ KARDEŞİZ’ MESAJI
26 Eylül 2015 - 0:29

Genel

UMESO Başkanı İsmail Pala Kurban Bayramı nedeni ile sanayi esnafı ve Balıkesirlilerin bayramını kutladı ve Terör olaylarını kınadığını belirterek önemli bir açıklama yaptı.
‘Teröristlerin ne oldukları belli değil çünkü bizim Kürt kardeşlerimizde ölüyor. Türk Kürt diye bir ayrım olabilir mi? hepimiz bir aradayız birlikte yaşıyoruz’ dedi.
(UMESO) Umum Madeni Eşya ve Sanatkârlar Esnaf Odası Başkanı İsmail Pala, B.MERHABA’ya konuştu. Pala, Birlik ve beraberlik zamanında Vatan ve millete ihanet edenler var. Terörü lanetliyorum. Balıkesir bir bütün oldu ve şehitlerine sahip çıktı. İçimiz kan ağlıyor.

Çocuklar hepimizin çocukları. Allahtan dileğim terörün bitmesi.’ Dedi. UMESO Başkanı İsmail Pala, Balıkesir’de güvenlik konusunda Sanayi bölgesinin güvenilir olduğunun altını çizerek kanaatkâr olan insanlar Sanayi bölgesindedir ve Sanayide olumsuz olayları duymazsınız herkes birbirini tanır saygılıdır dedi. Pala, ‘ ‘Sanayide el emeği ile kazanan kanaatkâr insanlarız. Akşam olduğunda Allah bereket versin der kapatırız. Sanayide yeni işyeri açılan arkadaşlarımız var. Sabah akşam bir araya top

lanabiliyor uz ve Sanayinin güvenliğini sağlıyoruz. Balıkesir’de güvenliği Sanayi sağlıyor diyebilirim. Balıkesir’de güvenlik kuvvetlerine bile Sanayi esnafı destek sağlıyor diyebiliriz. Sanayide yaşanan güvenlik sorunu hiç duymazsınız herkes birbirini tanır ve Sanayi güvenli bir yerdir.’ şeklinde konuştu. Pala konuşmasının devamında ‘Esnafta beraberlik hâkim. Kanaatkâr insanlardan seçilmiş insanlar var burada.

Hakkâri, Van, Balıkesir her yerden gelen ve her çeşit siyasi görüşten olanlar var. Teröristlerin ne oldukları belli değil çünkü bizim Kürt kardeşlerimizde ölüyor. Türk Kürt diye bir ayrım olabilir mi hepimiz bir aradayız vatana millete ihanet eden ermeni tohumları bunlar.’ ifadelerini kullandı. SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.