Balıkesir Merhaba Gazetesi

PALAZ ET RESTAURANT AÇILDI

PALAZ ET RESTAURANT AÇILDI
19 Ocak 2015 - 0:09

Genel

1957’den bu yana et ve et ürünlerinde güvenilen lezzet Palaz Et, Bahçelievler Teknik Lise Caddesinde Palaz Et Restaurantı adı ilehizmete açıldı.

Balıkesir’in Et ve Et ürünlerinin öncü firmalarından Palaz Et tarafından kurulan Palaz Et Restaurant Cumartesi günü Balıkesirlilerin hizmetine girdi. İşletme sahibi Özgür Palaz açılışta yaptığı konuşmada ” Mesleğimizde 3. kuşağız, dedemden babama, babamdan sonrada ben devam ediyorum.’ dedi. Uzun yıllar içinde oldukları et sektöründe tecrübeyi müşteriye yansıttıkların ve açtıkları restaurantın gerek VIP gerekse ailece ve çocuklara özel salonları ile özel bir mekâna dönüştürüldüğünü belirtti.

ET ÇEŞİTLERİ İLE MÜŞTERİYE SUNULAN LEZZET KAPISI

Özgür Palaz konuşmasının devamında şöyle konuştu:’ Ailece 1957 yılından beri et sektörünün içindeyiz. Bu zamana kadar çiğ et satışımız vardı, ancak bundan sonra restoran hizmetine de başladık. Kendi imalatımız olan etleri işleyip burada satacağız. Burada geniş kapsamlı bir mekân oluşturduk. Restoranımız iç ve dış salon olmak üzere 2 bölümden oluşuyor. Toplam 200 kişilik olan restoranımızda özel bir VİP salonu da bulunuyor. Ayrıca çocuklar içinde birde oyun salonu oluşturduk. Burada alakart çalışıyoruz, özellikle dana kuzu köfte ve dünya mutfağı ağırlıklı bir menümüz var. Amacımız müşterilerimizi en iyi şekilde ağırlamak ”

UĞUR ‘ÖRNEK İŞLETME’

Okunan duaların ardından açılış kurdelesini Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur, Altı Eylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Sanatçı Altay birlikte kestiler. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur Palaz Et Lokantasının örnek bir işletme olacağına dikkat çekerek ” Rızkın onda dokuzu ticarette, ticarette cesarette. Palaz kardeşler bugün Balıkesir’e örnek bir et lokantasını hazırlamışlar. Hem istihdam sağlıyorlar, hem Balıkesir’e hizmet ediyorlar. Kendilerine teşekkür ederiz, hayırlı uğurlu olsun inşallah” şeklinde konuştu.

HABER: KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.