Balıkesir Merhaba Gazetesi

Pandemi Döneminde Balıkesir Sahilleri

Pandemi Döneminde Balıkesir Sahilleri
19 Eylül 2020 - 18:40

Pandemi Döneminde Balıkesir Sahilleri

 

Balıkesir’de hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyretmesi, kıyı bölgelerinde tatil yapan insanların tatillerini uzatmasını ve sonbaharda sahillerin dolmasını sağladı.

 

Uzaktan Eğitim Tatil Uzatma Fırsatı Sağladı

Balıkesir’in özellikle Ege Denizine kıyısı olan Edremit, Burhaniye ve Ayvalık ilçelerine bağlı belde ve mahallelerde, hala plajda güneşlenerek denize giren çok sayıda vatandaş olduğu gözleniyor. Her yıl, okulların açılması ile birlikte dönüş yoluna giren tatilcilerin bir kısmının, pandemi nedeni ile okulların kademeli açılacak olması ve uzaktan eğitim olanağını, tatili uzatmak için bir fırsat olarak değerlendirdiği ifade ediliyor.

 

Tedbirlere Uyumda Hala Gevşeme Var

Balıkesir Valiliğinin Covid-19 ile ilgili denetimleri sıkılaştırmasına rağmen, kıyı beldelerinde alınan tedbirlere uyum noktasında gerek işletmelerde, gerekse deniz keyfi yapan vatandaşlar açısından hala bir gevşeklik olduğu, özellikle maske ve mesafe konusunda belirlenen kriterlerle ilgili ihlallerin olduğu, bölgede yaşayan bazı vatandaşlar tarafından dile getiriliyor. Vatandaşlar bu bölgede hala ekonomik kaygıların salgın ile ilgili kaygıların önünde yer almasından rahatsız olduğunu belirtiyor.

Haber: Kamil Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.