Balıkesir Merhaba Gazetesi

Pandemi’yi Analatan Fotoğrafa Ödül

Pandemi’yi Analatan Fotoğrafa Ödül
06 Nisan 2021 - 11:58

Pandemi’yi Analatan Fotoğrafa Ödül

Karesi Belediyesi “Pandemi Döneminde Karesi’de Yaşam”In En İyi Fotoğraflarını Ödüllendirecek

Karesi Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen fotoğraf yarışması bu yıl “Pandemi Döneminde Karesi’de Yaşam” başlığıyla.

Karesi’de Yaşam

2014 yılında kurulan ve adını, ülkemiz tarihinde önemli roller oynamış olan Karesi Beyliği’nden alan Karesi İlçesi’nin fotoğraf yoluyla tanıtımına katkı sağlamak ve böylece onun ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına yeni bir ivme kazandırmak amacıyla düzenlenen fotoğraf yarışması; “Pandemi Döneminde Karesi’de Yaşam” konu başlığıyla.

Kazananlara Ödül

Son başvuru süresi 30 Eylül 2021 olan yarışmaya katılmak isteyen yarışmacıların Karesi sınırlarında, çekecekleri her kare, Seçici Kurulu ile incelenecek. Amatör ve profesyonelleri bir araya getirecek yarışma sonucunda dereceye giren eserlerin birincisi 7.500 TL, ikincisi 5.500 TL, üçüncüsü ise 3.500 TL’lik para ödülü ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) madalyası ve plaket sahibi olacak. Yarışmada ayrıda Karesi Belediyesi Özel Ödülü ile 3 adet Mansiyon ödülüne layık görülen fotoğraflara ayrıca 2’şer bin lira para ödülü.

Sergileyeme ve satın almaya değer fotoğraflar için ise ayrıca 500’er TL.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.