Balıkesir Merhaba Gazetesi

Parayla protesto ettiler

Parayla protesto ettiler
05 Şubat 2015 - 0:13

Genel

Bank ASYA’nın yönetiminin TMSF’ye devredilmesi, Balıkesir’de de protesto edildi. Ellerinde pankartlarla bankaya gelen vatandaşlar, hesap açtırıp, para yatırarak kararı protesto ettiler.

Bankacılık Denetleme Düzenleme Kurulu (BDDK) kararı ile Banka Asya yönetiminin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilmesi ve TMSF’nin bankaya yeni bir yönetim kurulu atamasına ülke genelinde ve Balıkesir’de de tepki gösterildi. Fethullah Gülen cemaati bağlıları, sempatizanları, dün bankanın Kızılay caddesindeki şubesine ellerinde; “Para çekmeye değil para yatırmaya geldik”, “Para nerede hırsız orada!”, “Karunların değil halkın bankası!”, “Kirli ellerinle Bank Asya’ma dokunma!” yazan pankartlarla gelerek protestoda bulundular.

Bank Asya’ya para yatırarak destek vermek istediklerini söyleyen vatandaşlar, “Evimizi satıp parasını Bank Asya’ya yatırırız” diye tepki gösterdi. Yaşar Yeşil isimli bir vatandaş da, bir elinde “Para çekmeye değil para yatırmaya geldik” yazan pankart, bir elinde 100 liralık banknotla, “Bu bankayı batırmaya çalışıyorlar. Batarsa ne olacak? Batarsa Ülkemizin ekonomisi zarar görmeyecek mi? Bu gemi batarsa hepimiz zarar görürüz, biz ekonomi gemisi batmasın istiyoruz” diyerek tepkisini gösterdi.

Protesto gösterisi sırasında banka çevresinde sıkı güvenlik önlemleri alındı. CEMİL YURTMAN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.