Dünyadan HaberlerGündemİlçe HaberleriSpor

Paris Olimpiyatları Ön Elemesi Balıkesir’de Tamamlandı

CEV Plaj Voleybolu Milletler Kupası 2024 Turnuvası, Balıkesir’in Burhaniye Ören Plajı’nda düzenlendi. Başkan Ahmet Akın, kazanan takımlara kupalarını takdim ederken, Balıkesir’i sporun merkezi yapma hedeflerini vurguladı

Paris Olimpiyatları Ön Elemesi Balıkesir’de Tamamlandı

CEV Plaj Voleybolu Milletler Kupası 2024 Turnuvası, Balıkesir’in Burhaniye Ören Plajı’nda düzenlendi. Başkan Ahmet Akın, kazanan takımlara kupalarını takdim ederken, Balıkesir’i sporun merkezi yapma hedeflerini vurguladı

Paris Olimpiyatlari On Elemesi Balikesirde Tamamlandi 1

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Voleybol Federasyonu iş birliğinde Ören Plajı’nda düzenlenen CEV Plaj Voleybolu Milletler Kupası 2024 Turnuvası 1. Ayak Müsabakaları (Paris Olimpiyatları Ön Elemesi) büyük bir heyecanla gerçekleştirildi. Final müsabakalarının ardından kazanan takımlara kupalarını takdim eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Balıkesir’i tüm sporların merkezi haline getirme hedefini vurguladı.

Paris Olimpiyatlari On Elemesi Balikesirde Tamamlandi 2

Dev Organizasyon Balıkesir’de Gerçekleşti

17-19 Mayıs tarihleri arasında Burhaniye Ören Plajı’nda düzenlenen organizasyonda kadınlar kategorisinde Avrupa’dan Türkiye, Çekya, Finlandiya, Yunanistan, Danimarka, Kuzey İrlanda; erkekler kategorisinde ise Türkiye, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya ve İskoçya milli takımları olimpiyat kotası için mücadele etti. Kadınlarda finalde Çekya Milli Takımı’nı yenerek birinci olan Finlandiya Milli Takımı ve erkeklerde Polonya Milli Takımı’nı mağlup eden Portekiz Milli Takımı şampiyon oldu. Kendi kategorilerinde ilk iki sırayı alan ülkeler, Milletler Kupası Finali’ne gitmeye hak kazandı.

Paris Olimpiyatlari On Elemesi Balikesirde Tamamlandi 3

“BALIKESİR, TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK”

Final müsabakalarının ardından kazanan takımlara kupalarını takdim eden Başkan Ahmet Akın, etkinliğe ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: “Balıkesir’imiz; sadece futbolun ve güreşin değil, tüm sporların merkezi olacak. Burhaniye’mizde CEV Olimpiyat Elemesini gerçekleştirdik. Finale çıkan takımlar olimpiyatlara gidiyor. Bu tür spor etkinliklerini ve diğer tüm spor dallarını Balıkesir’imize getirmeye devam edeceğiz. Hep söylediğim gibi; Balıkesir, Türkiye’nin parlayan yıldızı olacak. Herkesi spor yapmaya ve güzel Balıkesir’imizi gezip görmeye davet ediyorum.”

Paris Olimpiyatlari On Elemesi Balikesirde Tamamlandi 4

Bu büyük organizasyon, Balıkesir’in spor alanında büyük bir potansiyele sahip olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Başkan Akın, Balıkesir’in spor merkezi olma yolundaki kararlılığını ve çabasını sürdüreceklerini ifade etti.

Arda Güler Durdurulamıyor, Villarreal Karşısında Parladı

Bülten

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu